Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kell-e fizetni továbbra is a...

Kell-e fizetni továbbra is a közös költséget anyám lakótelepi lakására, miután elhunyt, a lakást pedig testvéremmel örököltük, de el akarjuk adni?

Figyelt kérdés
2011. aug. 15. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Nekem is üresen áll régóta a lakás, én úgy tudom, hogy ilyenkor is kell fizetni.

Viszont ha valaki az ellenkezőjéről tud, annak nagyon örülnék.

2011. aug. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, közös költséget,

+ víz, gáz és áramszolgáltató havi készenléti díjat(közüzemi készenléti díjjak).

az örökösöknek közösen kell fizetnie, az érvényes adásvételi szerződés megkötésének dátumáig!

2011. aug. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
igen, ha üresen áll az ingatlan, akkor is kell fizetni
2011. aug. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Persze, mért ne kéne?!

Nekünk is volt egyszer egy üresen álló lakásunk, amiben nem volt vízóra. Így ki sem nyitottuk a csapot, mégis fizethettük a többi lakó ránk eső havi több ezres vízdíját.

Ugyan ez a helyzet a szemétszállítással, "szemétadóval" is. Ki se raktunk egy deka szemetet, mégis kötelező volt fizetni.

Sőt, ha távfűtéses a lakás, attól még hogy nem lakik senki ott, azt is teljes egészében ki kell fizetni.

2011. aug. 15. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%
Igen,ahogy írták,mindent fizetni kell!
2011. aug. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!