Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha vizes kézzel nyúlok bele a...

Ha vizes kézzel nyúlok bele a mosóporba akkor miért meleg a kezem?

Figyelt kérdés
Mármint nem úgy meleg, hanem bemelegedik amint belenyúlok.mitől?

2014. ápr. 23. 12:08
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
mert a víz elindít egy kémiai folyamatot ami hővel jár
2014. ápr. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Na2CO3 (sodium carbonate) + H2O => Na2O + H2CO3 (carbonic acid) => H2O +CO2 + 2NaOH+Heat


[link]

2014. ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%

Jajj #2-eske, lehet, hogy az angol tudásod jó, de olyan szamárságokat benyalsz az internetről, hogy az elképesztő. Általános iskola hetedikes tananyag! Az általad írt reakcióegyenlet szerint CO2 (széndioxid) fejlődik, azaz a mosópor vízzel érintkezve pezseg. Te tapasztaltál már ilyet??? Ugye, hogy nem. Ne vezesd már félre a kérdezőt!

A mosópor - ha vizes kézzel belenyúlsz - azért melegszik a kezeden, mert a benne lévő szilárd anyagok oldódás közben hőt termelnek. Különösen akkor, ha olyan kevés viznek a hőfokát kell megváltoztatni, amennyi a kezeden van. A jelenséget 5-10 liter víz esetén észre sem veszed. Szóval a folyamat nem kémiai, hanem fizikai, és a témakör az oldáshő.

Mellesleg nem véletlenül adnak adagoló kanalat a mosóporokhoz. Ezzel kellene belenyúlni. A mosószer pH-ja sokkal lúgosabb a bőrbarát pH=5.5-nél, nem tesz jót a kéz bőrének...

2014. ápr. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm szépen.:DD hát nem kézzel szoktuk tapogatni a mosóport csak én bele szoktam nyúlkálni:3
2014. ápr. 23. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:
#3: Az lehet, hogy tévedek, barátom, de akkor nem személyeskedni kell, hanem kijavítani. Kapj magadra egy kis jómodort.
2014. ápr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen igazad van #5-ös. Ugyanakkor a #3-as válaszolót is megértem.

Ő ugyanis velem együtt nem érti, vajon mi késztethet valakit arra, hogy egy olyan témához hozzászóljon, amihez egyáltalán nem ért. És korábban sem értett hozzá.

Sajnos az interneten rengeteg a szemét. Minek szaporítani olyan okoskodással, amiről valójában semmi érdemit, saját kútfőből nem tudunk.

Szerintem a jómodorhoz az is hozzá tartozik, hogy nem szólalunk meg akkor, ha nem értjük miről folyik a diskurzus...

És, ha jól látom, #3-as kijavította. Csak esetleg a helyes válasz téged már nem érdekelt...

2014. ápr. 24. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!