Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ezüstékszer tisztítása, hogy...

Ezüstékszer tisztítása, hogy lehetséges otthon?

Figyelt kérdés
Van egy ezüst karkötőm, amin gyöngyök lógnak. Ezt nem tudom átsikálni fogkrémmel, az áztatás pedig nem tudom mennyire tehet jót. Olvastam egy tippet a sütőpor- alumínium fólia és forró vízről, de tartok tőle, hogy a gyöngy megolvadna. És ezzel a tippel a köves ékszerek tisztítását sem javasolják. Tehát szükségem lenne egy nagyon tuti, kevésbé macerás tippre :)

2014. máj. 5. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Ezüst nyaklánccal próbáltam már sokféle trükköt, amiket vagy én rontottam el, vagy szimplán nem működnek. Legutóbb eBay-ről rendeltem ezüst tisztító kendő (silver polishing clothes) megnevezésű terméket, és ettől láthatóan fényesebb lett.
2014. máj. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

-sütőpor vízben feloldva

-savanyú tej

-protézistisztító (kukident) vízben feloldva

2014. máj. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A láncom és a karkötőm szupin csilli-villi lesz a sütőporos módszertől, de ezzel a nyavalyás kis fityegős karkötőmmel nem tudom mit kezdjek :)
2014. máj. 5. 19:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Fogkrém.
2014. máj. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az apró fityegők, valamint a karkötő apró karikákból van összefűzve, így fogkrémmel nem tudom megtisztítani. Ezért szerettem volna valami jó tippet találni, hátha másnak is van hasonló, vagy ilyen karkötője.
2014. máj. 6. 06:33
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Két hete vittem el a fiam nyakláncát az ismerős ékszerészhez. Kérdem,megvárjam-e? Válasz: ne...hisz fél órát ázik az egyik löttyben-fél órát a másikban. Majd elhozza....

Kérdezem,hogy amiket a drogériákban lehet kapni tisztító folyadékot,olyat vegyek-e...mire ő: NE...humbug az egész!

2014. máj. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ékszerésznél vettem vegyszert erre a célra, mivel ezek a házi módszerek nem nagyon váltak be. Nem volt olcsó, valami 3- 4 000 Ft körül, de nagyon sokáig jó lesz. Hagerty Silver Clean a neve. A használata egyszerű, a behatási idő nagyon rövid, 15 mp körül kell csak beletenni az ezüstékszert. Van hozzá egy szivacs is, utófényesítésre, de azt még sose használtam, mert szép csillogó lett minden anélkül is. Én nagyon szeretem az ezüstöt, sokat hordok, így megérte megvenni.
2014. máj. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!