Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Társasházi lakásból történő...

Somogyi Zoltán dr. kérdése:

Társasházi lakásból történő lakcím kijelentést tényleg csak a szomszédok aláírásával benyújtott kérelemmel lehet?

Figyelt kérdés
Évekkel ezelőtt, még az előző tulajdonos ideje alatt állandó lakcímre bejelentkezett valaki a lakásba, akiről nem is tudom, hogy kicsoda (talán bérlő volt, mert korábban kiadták a lakást). Most mikor elköltöznénk találkoztunk ezzel, és mint tulaj ki akartam jelentetni, de mondták, hogy csak szomszéd tanúzhatja le, mert ő tudja, hogy tényleg nem lakik ott. A szomszédok viszont óckodnak, nem akarják aláírni. Más módon nem lehet, van ennek jogi alapja? Én sem tudom mindenkinél, ki lakik a szomszédban, honnét tudná pont az én szomszédom, más nem is lehet tanú? Előre is köszi.

#kijelentés lakcímről #lakcím fiktíváltatás
2014. máj. 17. 22:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kell két tanú, hogy tényleg nem lakik ott.

Kényszerkijelentésnek hívják.

2014. máj. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Akkor nem kellenek, hogy szomszédok legyenek?
2014. máj. 19. 19:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Dehogynem!

Aki nem lakik ott, hogyan tudná tanúsítani, hogy ott él-e az illető, vagy sem??

2014. máj. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!