Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az állandó lakcím csapdájában:...

Az állandó lakcím csapdájában: zártkert kontra exférj. Mit lehet tenni ilyenkor? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A válásom után albérletbe költöztem, ahova nem jelentkezhettem be állandó lakcímre, az exférjem viszont mondta hogy nem zavarja, ha a régi közös lakhelyünkre maradok bejelentve, mert békésen zajlott az egész. Mivel ez akkor nagyon kényelmes megoldás volt nekem, így maradt. Azóta viszont sok idő eltelt, az exférjemmel megromlott a viszonyom, majd meg is szakadt, de a lakcímem maradt a régi.

Miután összejöttünk a jelenlegi párommal hozzá költöztem, ugyanabba a kerületben lakunk ahol előzőleg az exemmel. Pár hónappal később úgy döntöttünk hogy oda jelentkezem be állandó címre. Mivel az ingatlana hivatalosan zártkert (igaz neki van rá lakhatási engedélye, és neki az az állandó lakcíme), ezért az új jogszabályváltozások miatt nem jelentkezhetem be oda még lakhatási engedéllyel sem, régen lehetett, de ma már nem.

A problémám pedig az, hogy közös gyereket tervezünk, és nem tudom mi lesz így a címekkel?! Az apa címére őt sem lehet bejelenti akkor ezek szerint, és ha jól tudom ezesetben automatikusan az én címemre kerülne, ami az exférjemnél van, és ezt semmilyen szempontból nem akarom. A gyerek miatt nagyon kéne a kerületi lakcím (kórház, óvoda stb...), mert ténylegesen ott élünk. Szülőkhoz, rokonokhoz nem jelentkezhetem, mert mindkét oldalról messze élnek (ezért nem éltem ezzel a lehetőséggel korábban se). Az okmányirodában azt ajánlotta az ügyintéző hölgy, hogy jelentkezzem be egy szomszédhoz, akihez lehet. Na ezen egyrészt kiakadtam, hogy ott ilyet ajánlanak, másrészt az összes jó ismerősnek szintén zártkert az ingatlana a környéken, mással meg nem vagyok olyan jóban a kerületben, hogy ilyet kérjek.

Van esetleg valkainek jó tanácsa/tapasztalata? Előre is köszi!



2014. jan. 7. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Bemégy a lakcímnyilvántartóba és elöször kijelentkezel a régi címröl, utána meg bejelentkezel az újra.
2014. jan. 7. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha ilyen egyszerű lenne... nem engednek bejelentkezni az okmányirodában, és ki sem jelentkezhetek úgy hogy "nincs hova".
2014. jan. 7. 11:05
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

miért is ne jelentkezhetnél ki?


továbbá ha állandóra nem engedik, akkor ideiglenesre sem jelentkezhetsz be?

2014. jan. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra a kérdésre biztosan tudnak választ adni, hogy hová szokás bejelenteni a gyereket. Tételezzük fel, hogy csak az apának van bejelentett lakcíme, akkor a gyerekét hová szokás bejelenteni ? Nem az ügyintézőket kell megkérdez, azok semmit nem tudnak. Hivatalos levelet kell írni és megkérdezni az Önkormányzatot. Ne Te írd, hanem a leendő gyermek leendő apja kérdezze meg, hogy az ő gyerekét hová kell bejelenteni, ha a gyerek anyjának nincsen bejelentett lakása.
2014. jan. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ez a levélírás jó ötlet, az ügyintézők valóban nem tudnak semmit, csak a vállukat vonogatták. :( Köszönöm szépen!

Jött valami új jogszabály (legalábbis az ügyintéző erre hivatkozott), hogy nem jelentkezhetek ki úgy hogy nincs másik címem, mert akkor ugye "hajléktalan" lennék, és hogy ezt nem lehet. Ennek értelmében ki sem jelenthet a tulaj a beleegyezésem nélkül. Őrület!

2014. jan. 7. 13:35
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Itt a Tájékoztatásnál van telefonszám és mailcím, nem tudom, adnak-e tanácsot, de ha igen, akkor ők feltehetőleg tájékozottak:

[link]


Ha nem sikerül, akkor meg keresd meg néhány nagyváros okmányirodájának címét. A fent leírtakat küldd el nekik e-mailben, csak így általánosságban, településnév említése nélkül. Meg szedd ki a felesleges dolgokat, pl. a kerület említését, ami gyanús lehet, mert náluk esetleg nincs kerület. Tehát hogy csak a problémád lényege szerepeljen benne, meg a fontos adatok.

2014. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!!
2014. jan. 8. 09:22
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Miért is nem lehet lakóhely egy zártkerti ingatlan?


"A polgár lakóhelye: annak a lakásnak a címe, amelyben a polgár él. A lakcímbejelentés szempontjából lakásnak tekintendő az az egy vagy több lakóhelyiségből álló épület vagy épületrész, amelyet a polgár életvitelszerűen otthonául használ, továbbá - a külföldön élő magyar és nem magyar állampolgárok kivételével - az a helyiség, ahol valaki szükségből lakik, vagy - amennyiben más lakása nincs - megszáll."


Adjon a hivatal írásos állásfoglalást arról, hogy miért tagadja meg a lakcímbejelentés elfogadását. Azzal a papírral mehetsz majd az ombudsmanhoz. De valószínűleg inkább bejegyzik a lakcímet.


Azt meg, hogy kamuból máshova bejelentkezésre, ezzel közokirathamisításra biztatnak egy hivatalban, nem is minősíteném.

2014. jan. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!