Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ideiglenes lakcím megszüntetés...

Vizipityu kérdése:

Ideiglenes lakcím megszüntetése tulajdonos oldaláról?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ha a saját 1/1-es tulajdonú házamba van valaki bejelentve ideiglenes lakcímmel, akkor az illetőt hogyan tudom "kijelenteni"? Tehát a kérdés az, hogy az aki be van jelentve ideiglenessel kell-e személyesen ahhoz hogy kijelentsem őt? Illetve mennyire hosszadalmas dolog ez?

Aki be volt jelentve megromlott a kapcsolat, én kiraknám, de szerintem ő maradna... Van állandó lakcíme!

Köszönöm!



2014. máj. 16. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Elmégy az okmányirodába, és ahol a lakcím bejelentést intézik, ott kijelentheted az illetőt egy nyomtatvány kitöltésével, de valamennyit fizetni kell érte, 2 évvel ezelőtt 2000 forint volt, szerintem most sem lehet több.
2014. máj. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Azt hittem nehezebb lesz a történet.

Megjegyzem felhívtam az okmányirodát, ott kapcsoltak egy ügyintézőt, aki azt mondta, hogy ezt a helyi önkormányzatnál külön kell kérvényezni. Furcsállottam a dolgot ezért is érdeklődtem itt.

2014. máj. 16. 14:32
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy külön kell kérvényezni, mert lehet, hogy megvizsgálják, hogy nem-e egy másik tulajdonost akarsz kijelenteni, aki jogosan lakik ott.
2014. máj. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Te el akarod távolítani a házból az illetőt. Ebből a szempontból mindegy, hogy be van-e jelentve, vagy hogy másutt van-e állandó lakcíme. Ez nem számít, és nincs nehezebb dolgod amiatt, hogy be van jelentve a lakcíme. De amíg ki nem költözik a házból, addig nem fogják törölni a bejelentett lakcímét. Két tanúval kell ugyanis igazolni, hogy az illető már nem lakik ott. A sorrend tehát fordított, először elérni, hogy kiköltözzön, utána megszüntetni a lakcímét.
2014. máj. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Értem.

Kicsit komplikáltabb a történet... Jelenleg az illető hol a lakásban van, hol nem. Tehát van, hogy eltűnik, van hogy megjelenik.

Tehát ha jól értem két tanú fog kelleni, aláírják és kész.

2014. máj. 16. 14:57
 6/10 A kérdező kommentje:

Tehát nem tudom simán kirakni ha ő nem akarja?

Féltem a saját dolgaimat, hogy pénzzé teszi ha nem vagyok ott, tör, zúz, van hogy nem beszámítható. Szinte semmije nincs ott talán 2-3 ruha. Ha ki van jelentve, akkor is be kellene engednem a házba?

2014. máj. 16. 15:01
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy be kell-e engedned a házba, az egyáltalán nem függ attól, hogy oda be van-e jelentve. A lakcímbejelentés az egy adatközlés a hivatal felé; az ingatlan használatával kapcsolatban semmilyen jogot nem keletkeztet és nem szüntet meg.
2014. máj. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, teljesen igazad van. Pár órája próbálok eligazodni itt a jogi kérdésekben és én is erre jutottam.

Tehát maga a az ideiglenes lakcím megléte nem oszt nem szoroz (pláne, hogy a tulajdonos nem is feltétlen kell ehhez).

Semmilyen papír nincs arról (pl.:bérleti szerződés), hogy ő ott tartózkodhatna, jövedelme sincs.

Ennek ellenére ha ő bejön (átmászik a kapun), jogos ha rendőrt hívok (feltéve ha már semmilyen cucca nincs ott)?

2014. máj. 16. 15:52
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha a házat a visszatérés szándéka nélkül hagyta el (elvitte a cuccait, visszaadta a kulcsot, magyarán mondva kiköltözött), akkor biztosan nem kell többet beengedned.
2014. máj. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sokat segítetek, köszönöm!
2014. máj. 16. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!