Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a lakás, és...

Mit tegyek, hogy a lakás, és az ágyneműk mindig finom illatúak legyenek?

Figyelt kérdés
Tippek? :)
2010. jan. 1. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Rendszeresen szellöztetni; naponta legalább kétszer (reggel és este) az ablakokat teljesen kinyitni 5-10 percre, és utánna meg becsukni mindet. A kicsit nyitva van valami csak hüti a lakást, az ilyen alapos szellöztetéssel csak a levegö cserélödik ki, a falak nem hülnek le, ezért ujabb 10 perc múlva fel is melegszik.

Ha ezt betartod, akor a lakásban mindig friss a levegö, és nincs dohos szag, meg penészedés. Ha szükséges, akkor közben is lehet ismételni, de legsürübben óránként.

2010. jan. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az előttem szólót még kiegészítem, a jó illat miatt. Ha finom illatú felmosóvízzel felmosol naponta, attól is nagyon jó illat lesz. Meg vannak illatosítók, pot pourry-k, finom gyertyák (füstölőt ne, azok erős szagúak.. legalábbis én nem szeretem őket).


Ha a bútorokat is áttörlöd mondjuk citrom illatú bútorápolóval, az is finom illatú.


Ágyneműhöz meg öblítőt használj, ne higítva, és lehetőleg napon (ez ugye most nem aktuális) vagy forró radiátoron, vagy amellett szárítsd.. :)

2010. jan. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha porszívózol, előtte szórd be a szőnyeget szódabikarbónával, és cseppents rá illóolajat vagy valami illataromát... 20 perc múlva felporszívózod, és garantáltan min. 2 hétig jó illatú lesz, ezt a párnával is megcsinálhatod... vagy csak simán szódabikarbóna, az elveszi a rossz szagot, de a párnára is cseppenthetsz, majd felporszívózod pontosan úgy mint a szőnyeget
2010. jan. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Télen nállunk állandóan párologtatni kell, és a párologtató vizébe szoktunk illóolajat cseppenteni.

Az ágyneműk közé a szekrényben mindig szappant teszünk (ezt már nagymamám is így csinálta) Amikor itthon vagyunk, nem ágyazunk be rögtön reggel, hanem kiszellőztetjük a szobát és csak utánna. A szellőztetés idejére "szét dobjuk" az ágyneműt, minél nagyonn felülete legyen szabad.

Már olyat is hallottam, hogy füstölőrudat tesznek az ágynemű közé a szekrénybe, meg az ágyneműtartóba is.

2010. jan. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szellőztess sokat,nálunk egy ablak télen-nyáron nyitva van résnyire a hálóban(persze extrém hideget és meleget kivéve),jó öblítővel moss,én sem higítom és váltogatom az illatuk miatt,mert ha hozzászoksz egyhez már nem is érzed az illatát,jó illatú felmosó és nagytakarítás idényenként.
2010. jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!