Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti mit javasoltok? Hogyan...

Ket9 kérdése:

Ti mit javasoltok? Hogyan oldjátok meg az ilyen jellegű problémáitokat?

Figyelt kérdés
Amikor ez szóba kerül arról beszélnek, hogy én bele akarok szólni más dolgába, pedig nem, csak nem akarom más bűzét szagolni. Milyen megoldást javasoltok erre?A ház Panelházban lakom és elgondolkoztam az otthon fogalmán. A környezetemben egyfolytában zaj van, - fúrás, fűnyírás stb. - ünnepnapokon is, a szomszédom bűzét szagolom folyamatosan, ami igazából nem az ő hibája, csak a lakóközösség nem érti a szellőzőrendszer üzemeltetésének jelentőségét?környékén az utcát saját udvarának hiszi egy-két család, ott ordibál, ott nevel gyereket, ami nyáron roppant kellemetlen nyitott ablaknál.Pihenni nem lehet. Hiába teremtem meg az otthonom nyugalmát, ha a közvetlen környezetemnek fogalma sincs arról, hogy mitől él rosszul. Másnak is van ilyen problémája, vagy csak én vagyok más, mint a többi ember? Kata

#panel házak bűze #szellőzése #lakótelepi zajok
2014. jún. 9. 10:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd, 100%-ig, ezt nem lehet megszüntetni, jó formán bárhol laksz lesznek szomszédok, akik időnként zajonganak. (kivéve, ha ki költözöl tanyára) De lakóhely és lakóhely között ég és föld lehet a különbség. A szüleim egy vidéki város egy külvárosában laknak családi házban. Itt a madárcsicsergést hallod elsősorban. De itt is néha ugatnak a kutyák, füvet nyír a szomszéd vagy kiabálnak a gyerekek az utcán. 100%-ig itt sincs csend, de azért eléggé jó már szerintem.

Mi Pesten lakunk panelban, én nagyon utálom, de ott tényleg az összes szomszédot hallod, nem tudsz normálisan kiszellőztetni, lent üvöltöznek az utcán, a parkolóban bőgetik az autó motorját, hallom ahogy megy el a busz meg a villamos, hallom, ahogy árut rakodnak hajnalban a közeli boltban. Sajnos ezzel nem tudsz mit kezdeni, legfeljebb azt, hogy elköltözöl!

2014. jún. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezzel nem tudsz mit kezdeni, max. letakarod a szellőzőt nálatok. Az utcai zajokkal meg végképp, hiszen ott az utca. De amúgy ne hidd azt, hogy családi házban jobb, annyi hogy ott a saját udvarán ordibál a szomszéd, de azt te pont ugyanúgy hallgatod. Persze minél több ember van, annál több zavaró tényező is, ezért segíthet, ha nyugisabb környékre költözöl. De a lakótelep természetes zajai ellen nem tudsz mit tenni.
2014. jún. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A természetes zajok nem zavarnak, sőt, ha ha valaki zenét hallgat, tv-t néz, a mindennapi élethez szükséges zajok sem. Nem foglalkozom vele. Viszont az nagyon zavar, ha pl. elmegyek otthonról dolgozni, be szoktam csukni az összes ablakomat, viszont este mire hazaérek a szellőzőn keresztül iszonyatos bűzzel - cigi füst, kaja szag keverék stb. - van tele a lakásom. A ház szellőző rendszere a négy emeleten keresztül a lakások közepán megy át. Ebben a szellőzőben a levegő naponta csak 3 alkalommal, reggel, délben és este van bekapcsolva kb. 15 percre. A bekapcsolás központi rendszerről történik, amit a közös képviselő állított be ilyen időszakokra. A fördőnek és a WC-nek ezen a szellőzőn keresztül kéne levegőzni. De nincs semmi levegő. Többször megnézettem mér a laksomon belül a szellőző kimenetét, de nincs vele gond. A központi szellőzőből viszont semmi nem viszi ki a felgyűlt bűzt. Szóltam a közös képviselőnek, de ő ezt nem érti, azt mondta, hogy a többi lakónak nincs arra igénye, hogy a szellőzőből friss levegő kerüljön a lakásukba. Ezt én nem igazán tudom kezelni. A nyílt lángú gáztűzhelyek használatakor rengeteg gáz kerül a szellőzőbe, aminek a szaga simán érezhető. De ezzel sem foglalkozik senki. Csak ötletet szerettem volna kérni, hogy hogyan tudnám kicsit komfortosabbá tenni az életemet, szerintem 2014-ben ez nem olyan nagy kérés. Tudom, hogy az lenne a legjobb megoldás, ha elköltöznék, de most arra nincs módim. Nem hiszem el, hogy tűzbiztonsági és egyéb okok miatt ez a megoldás szabályos.

Kata

2014. jún. 11. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!