Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tetőtérben van a szobám, elég...

Tetőtérben van a szobám, elég kicsi. Nyáron elviselhetetlen a hőség. Ötletekre lennék kiváncsi, hogy mivel hűthetném a szobám?

Figyelt kérdés
A normál ventillátor nem jó opció mert csak a meleget keveri a nagyok meg nem férnek el.
2014. jún. 11. 16:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én feltettem egy split klímát a fiam tetőtéri szobájába.
2014. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
erre talaltak fel a legkondit. mas megoldas nincs, a ventillator csak a bent levo meleget keveri.
2014. jún. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Van egy alternatív megoldás is.

2 méter mélyen a földben télen nyáron 18 fok van, most még nehezen hiszed el, de ha belegondolsz ezzel télen fűteni is lehet.


A módszer a következő:

A szoba, vagy lakás méretétől függően x méter csővezetéket ásnak le 2 méterre, általában csigavonalban vagy cikkcakkban teszik. 10 méter körül már jó.


A végére teszel egy szűrőt, hogy ne menjen bele bogár, pollen és egy ventillátort és a csőből szellőztetsz, ez hűteni fog.


Nem tudom pontosan milyen vastag cső kell hozzá, egyébként oda kell figyelni a vízelvezetésre is, mert pára is kicsapódhat a hirtelen hidegtől a föld alatt a csőben, szóval valahol olvastam, hogy kell hozzá egy kavicságyat közbeiktatni.

2014. jún. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!