Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az egyedi fűtésmérés panel...

Az egyedi fűtésmérés panel lakásnál jobb, mint mikor nem mérik külön?

Figyelt kérdés

Néhány éve vettem egy lakást, amiben szabályozható radiátorok vannak (fel-le csavarható a fűtés) és vannak kis mérők is rajtuk, amit a fűtési szezon végén rádióval leolvasnak, majd ez alapján kapunk egy elszámoló számlát, ami nekem eddig mindig sok tízezres plusz volt. (mármint még pluszba kellett befizetnem, fűtésszezonban havi 30 ezer számlát fizetek és nyáron erre szokott még kijönni egy 70-80 ezres elszámoló számla)


Most a lakók kitalálták, hogy inkább ne legyen egyedi mérés, és a távfűtés szolgáltatójától kérnek állásfoglalást a költségekről stb. hogy visszacsinálják.


Nem igazán értem a logikát benne, mivel úgy tudom ez modern, ahol még nincs ilyen ott is ilyet akarnak csinálni. A mi háztömbünk, ahol ez már megvan és nyilván nem igyen lett kiépítve, meg kitalálja, hogy mégse jó csinálják vissza.


Mivel én mindig úgy laktam itt, hogy ilyen volt, nem tudom, milyen volt előtte, jobb-e vagy rosszabb.


Van olyan itt, aki el tudja mondani jobb-e ez vagy rosszabb? Nyilván ha úgy van az én szavazatom semmit sem ér úgy sem, de azért kíváncsi lennék.


A ház amúgy nincs szigetelve, ha ez számít.


2014. jún. 22. 14:32
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyedi mérésel akarták elérni, hogy a lakók takarékoskodjanak az energiával. Viszont sokan azt eltúlozzák. Ha alattad és fölötted sem fognak fűteni, te fogod megfizetni az ő takarékosságukat, mivel sokkal többet kell fátened. Azért a legcélszerűbbnek látszik, hogy 70% felett legyen az általános díj és csak a maradékban legyen figyelembe véve a mérés.
2014. jún. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

A cél a takarékosságra való ösztönzés. Ha nincs semminemű mérés akkor mindenki belesz@rik,és

fűt az egész ház,mer' maj' mindenki egységesen fizeti... és én meg lesz&@rom őket. No ezért tart Magyarország ott ahol van.


Nos ez jelenleg átestünk a ló túl oldalára,és most mindenki össze tojta magát hú ..hát ne fütsünk !! mert méri az elfogyasztott hőmennyiséget az a kütyü és én nem akarok fizetni egy petákot sem !


Nos ,olcsóbban kijönni,(úgy hogy a fűtés korszerűsítés se kerüljön 1 millióba lakásonként) nem lehet.


Nincs más teendőd, csak annyi,hogy ha nem fázol nem fűtsön a radiátorod(-ok). Ha reggel elmész otthonról ,letekered a termófejet..mindet. Ha egyedül vagy a lakásban , csak egy szobában fűtesz,nem az egész 50-70nm2-en.

Az egész arról szól hogy ha mindenki oda figyel az energiára,és csak annyit használ el amennyire van szüksége !!

Ha valaki ezt nem fogja fel akkor magára vessen,és fizessen. Aki meg 1 picit gondolkodik az meg takarékoskodjon a számláival.

Ha valaki jobbat tud ...azaz okosabb....,akkor keresse meg a távhő szolgáltatóját !

.

2014. jún. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a mérőd a radiátor és szoba hőfokának különbségét méri és amíg van különbség addig van fogyasztás is; minél nagyobb a hőfokkülönbség annál gyorsabban számol.ha szomszédod letekerte, akkor a falakon a hő tőled megy hozzá. ha kinyitod az ablakot, akkor nagyon lehűl a szoba hirtelen és ha nem tekered le a radiátort, akkor gyorsan számol.


jobban megéri ha leszedetitek, mert mindenki egyformán fogy fűteni, egyforma lesz a hőmérséklet, és a lakások között nem lesz (minimális) a hőáramlás.

2014. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Olyanokat ismerek, amelyeknél 17 fok alá nem lehet letekerni, ezzel mindenki fizet, direktben nem lehet a szomszéddal fűttetni.

Ekkor a saroklakásokban, esetleg a legfelső szinten lakók

hőzöngnek, mert őket jobban éri a külső hideg.... és nem tartják igazságosnak a kedvezőtlen fekvésből adódó plusz költségeket. - Erre is próbálnak kiegyenlítő szorzókkal kompenzálni......

Végül senki sem csak a sajátját fizeti, akárcsak alaphelyzetben.


(3 év átmeneti időszak után, én nem kompenzálnék, akinek nem tetszik adja el. Sajnos kevesebbet is ér a nehezebben, drágábban fűthető lakás, de ez nem közügy, egyéni balszerencse. Bezzeg a rendszerváltás után tizedéért juthattak lakáshoz, ezt is kalkuláljuk be, mert haszonnal. értéknövekedéssel lehet árulni.)

2014. jún. 23. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

lehet a szomszéddal fűttetni!

létezik hőáramlás ha nem tudnád.nem marad a meleg egyhelyben, hanem a hidegebb szomszéd falak elviszik.

2014. jún. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehetne a szomszéddal fűttetni, ezért próbálkoznak olyan megkötéssel, hogy

17 fok alá senki sem tudja letekerni a termosztátot.

(Persze hozzá is jön plusz hő a szomszédtól, de legalább nem csak alapdíjat fizet.)


Amúgy kizárt dolog, hogy nulla fűtéssel csak a szomszédok 15-16 fok fölé melegítsék az ingyenélőt.

Viszont a fűtetlen lakás h ű t i ,hőt von el a környezetétől. Kb. 20% plusz költség a becsületes fűtőknek.

2014. jún. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"17 fok alá senki sem tudja letekerni a termosztátot."


Azt hogy? Mármint vagy letekerem nullá a radiátort vagy nem. Most vagy én vagyok hülye, vagy nem tudom, de én még panelban olyat nem láttam, hogy van termosztát és hőfokokat lehet beállítani. Egyszerűen vagy megy a radiátor vagy nem.


Én nem hiszem, hogy különösebben jól járok, mivel elég sokat fizetek és még utána is sokat kell ráfizetnem, de attól félek, hogy mivel így is, úgy is mindenféle szorzók vannak, meg nem teljesen igazságos így sem, de ha nem lenne mérve, akkor senki nem csavarná le, mert esély sincs rá, hogy kevesebb legyen a számla és így még sokkal rosszabbul fogunk járni, mert sokkal több lesz a fogyasztás, amit szétosztanak...

2014. jún. 23. 17:49
 8/9 A kérdező kommentje:
Amúgy első fűtési szezonban nem laktunk a lakásban csak februártól így a radiátorok is teljesen le voltak tekerve, nem voltak melegek és így is 20-21 fok volt a lakásban végig. Ezt csak arra mondom, hogy az hülyeség, hogy a szomszédok fűtése max. 15 fokig melegít. Fenét.
2014. jún. 23. 17:52
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Törvényileg változott a távhőszolgáltatás hőmennyiség elszámolása, erről a társasháznak (szövetkezetnek) közgyűlésen kellett vagy kell dönteni.

Azt hiszem három lehetőség van (nem vagyok biztos benne meg kellene nézni a jogszabályt)

1.) Egyedi hőmennyiségmérés - abban az esetben ha minden hőleadón (radiátor, csőregiszter) van hőmennyiségmérő (költségosztó) - ). ekkor a fűtött légtérfogat valamint a helyiségek elhelyezkedése alapján meghatározott korrekciós szorzók figyelembevételével határozzák meg

Pont azért amit említettek, hogy a sarki lakások rosszabbul jártak.

2.) Vegyes amikor nem mindenhol van hőmennyiségmérő (pl. fürdőben, wcben nincs)

3.) Csak légköbméter alapján történő meghatározás. (természetesen itt is korrekciókkal)

Ennyi.

Jó megoldás nincs, olyan, hogy mindenkinek jó legyen nincs és nem is lesz.

2014. júl. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!