Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakásvásárlás - panel, távhős,...

Lakásvásárlás - panel, távhős, de egyedi mérős, megéri?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kisebb lakást vásárolni, de ódzkodunk a paneltől, a távfűtés miatt. Találtunk néhányat, amik Öko programon estek át, és egyedi mérők vannak felszerelve a radiátorra. Megéri ilyet venni? Amúgy is pang az ingatlanpiac, most kitudnánk fizetni egyben, hitel nélkül, később meg csak helyrerázódna a helyzet, nem? Ha mondjuk túl akarnánk adni rajta, csak nem buknánk rajta. Vagy tévedek? És hogyan működik ez az egyedi mérés? Tényleg kevesebb a fűtés számla? Előre is köszönöm!
2011. júl. 28. 09:58
 1/6 A kérdező kommentje:
A hirdetésben az áll, hogy szabályozható és egyedi mérővel ellátott.
2011. júl. 28. 10:03
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi ilyenben lakunk. Tavaly szerelték fel a mérőt, így a lakás fűtése 20-25%-kal olcsóbb lett, kellemes meleg mellett. Annyit csináltunk, hogy a fürdőben, aminek egyetlen külső fala sincs, tehát nem tud lehűlni, lekapcsoltuk a fűtést. Meg ha elutazunk, lekapcsoljuk mindenhol. Szóval ilyen alapvető dolgok.

40 m2-es lakásnak így 23 ezer körül volt a fűtése. De ebbe bele kell számolni, hogy a szobákban gyakorlatilag maxon ment, mert az ablakok régiek, szabályosan fúj be rajtuk a szél. És még szigetelés sincs.

Lakásban szerintem ez nem olyan vészes. Főleg ha olyat választotok, ahol legalább az ablakok zárnak, esetleg még szigetelés is van, akkor szerintem a költségből arányosan még pártíz százalék lejön.

2011. júl. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elmondom a saját tapasztalataimat. Ez a 3. vagy 4. év, amióta egyedi fogyasztásmérők vannak felszerelve. Fizetjük az alap fűtésszámlát (kb. 23 ezer havonta) és a fűtési szezon végén jönnek leolvasni a mérők állását, majd ez alapján kapunk vissza pénzt (vagy fizetünk pluszban) augusztus magasságában. Nagyon függ attól, hogy milyen helyen van a lakás. Mi a 4. emeleten lakunk, új, műanyag nyílászárókkal felszerelt lakásban. Tavaly nyáron kb 50.000 forintot kaptunk vissza, mert alig fűtöttünk a télen, viszont a földszinti lakók ráfizettek. A ház szigetelése most készül éppen, ez is jelentősen csökkentheti a fűtésszámlát majd.

Remélem, ezzel tudtam segíteni!

Elnézést, ha kicsit zavarosan fogalmaztam!

2011. júl. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Amúgy második emeleti, 35m2-es, másfél szobás kis lakásról lenne szó, az ablakok régiek, de megtudjuk oldani a cserét, rokonságban van asztalos, és kicseréli nekünk anyagárban hőszigetelt ablakokra. Jelenleg albérletben vagyunk, de télen a gatyánk is rámegy a fűtésre, nagyon drága. És a legrosszabb, hogy baromira meleg volt egész télen, állandóan az ablakot nyitogattuk, gyakorlatilag az 'utcát' fűtöttük... :(
2011. júl. 28. 10:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg. Mi panelban lakunk, 4en, am ez a legeflső szint, és télen alig kéne felkapcsolni, olyan meleg van, csakhát ez nem egyedi, így fizetünk, ittbenn meg rövidgatyában vagyunk.... Volt hogy elzártuk napokra a radiátort és 20 fok volt itt benn! csakhát a lakóközösség nem szavazza meg az egyedi mérőt :(
2011. júl. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

olyan lakást érdemes vásárolni, aminek kevés külső fala van, tehát körbe vagy fűtve.

én szeretek panelban lakni, persze egyesek szerint nem akkora presztízs mint újépítésűben, de egy jó környéken lévő panellakásból is ki lehet hozni a maximumot, ha szépen felújítod.

2011. júl. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!