Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha klíma berendezést szerelek...

Ha klíma berendezést szerelek fel az erkélyen vagy az ablakom alatt, melyik változtatja meg homlokzati képet? S miért?

Figyelt kérdés
Szerintem mindkét esetben történik változás a homlokzaton. S ha van egy helyi rendelet miszerint a homlokzaton látható módon nem lehet felszerelni. Ez alatt mit kell érteni? Pl ha nekem nincs erkélyem nem szereltethetem fel?
2008. aug. 2. 14:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Ez utóbbi diszkriminatív nem?
2008. aug. 2. 14:59
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Diszkriminatív akkor lenne, hogyha nem biztosítanák azt a jogot, hogy te is vásárolj erkélyes lakást.

Ha te versenymedencét akarsz építeni, de nincs ötven méter hosszú területed, akkor diszkriminatív ez? Mert van olyan, akinek van hatszáz négyzetméteres ingatlanja, és tud építeni.

De hasonlóképpen diszkriminatív az, hogy egy negyven négyzetméteres panelban nem lehet szaunát építeni, mert nem tudod hova?


Ez nem diszkriminatív. A homlokzati kép nem változik, ha az erkély eltakarja a klímaberendezést. Hiszen az utcáról a ház "rajzolva" ugyanolyan marad.

2008. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De ha nekem spec nincs erkélyes lakásom és van klímám, meg két gyerekem akik rosszul vannak a hőségben?
2008. aug. 2. 16:51
 4/5 anonim válasza:
100%
Nekem sincs erkélyen és fő utcára nyílik,mindkét ablakom, 9. emelet 34 m2 panel lakás. Van egy északi oldali tűzfalam ami a szobám hosszanti fala, ablak nélküli. Mivel utólsó emelet a tetön kihajolva szerelte fel a klímás. Utcáról nem látszik, kissé kb 10 centire kilóg még a tető felső síkjából, a szerelő tetőn át könnyen hozzáfér ha valami baja lenne. A víz elvezetés utcára, de ott egy kis park van, senkit nem zavar, a külső egység nem zajos. Engedélyem nincs, minek senkinek nincs. Már láttam más megoldást is, olyat is akinek nincs erkélye ablak alá tette. A klímásnak kell tanácsot adni, hogyan lehet megoldani, és te hogyan akarod, ha nem jó jöhet a másik klímás én 10 évig gondolkodtam mire kitaláltam és találtam rá kivitelezőt. Működik isteni LG márka nem 2 Ft, de jó. Várd meg a szeptembert ha eddig tudtál várni fél áron ada adják a jó márkát.
2008. aug. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Mi elsőn lakunk hátsó fronton az ablak mellett van a nagyszobában a klíma felszerelve. Utcafrontról nem látszik a víz meg nem a járdára, hanem mellé csepeg. Nem értem kit zavar. S a kalászszövetkezeti házakon van többi ilyen is és szerintem senkinek nincs engedélye és nem is szólt a lakszövnek.
2008. aug. 2. 21:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!