Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Menjünk vagy maradjunk?

Menjünk vagy maradjunk?

Figyelt kérdés

Válaszút elé érkeztem... Budapesten lakom a belvárosban (albérletben). Férjemmel és gyermekünkkel. Nagyon szuper minden, boldoguk vagyunk. Férjem éjjel nappal dolgozik, hogy fenn tudjuk tartani magunkat, hogy gyermekünknek mindent meg tudjunk adni, ami tőlünk telik.. én gyesen vagyok itthon a lányommal. Nemrég voltunk a rokonainknál vidéken. (Fehérgyarmat környéke).. Ajánlgatták eleinte csak viccből aztán komolyabban megfontolásra véve, hogy költözzünk vidékre, lenne munkánk, saját házat tudnánk venni olcsón. Lenne is bőven segítség, aki segítene felújítani, elindulni, stb, ha kéne. Férjem nagyon jártas a ház körüli munkákban (állat tenyésztés, zöldség-gyüm. termesztés, stb) hiszen éveken át ott élt, ott nőtt fel sokat segített a szüleinek, testvérének is minden részen. Tehát nem újdonság semmi.

Lányom hamarosan oviba megy, már fel is vették, szeptembertől megy is. Viszont annyira elkapott ez most, hogy mi legyen, mert itt Pesten sehova nem haladunk, akárhogy is szakadunk meg.

Esélyt se látunk arra, hogy saját lakásunk legyen, mert annyi hitelt vagy törlesztőt nem tudnánk fizetni, hogy mindenre jusson maradjon is... Én pesti vagyok, itt is születtem. Így igazából rajtam áll a döntés, hogy hogyan tovább.

Kétségek közt őrlődök, mert amióta hazajöttünk, nagyon hiányzik az a légkör, a nyugi, a minden... viszont tudom, h itt több lehetőség lenne a gyerekünk számára (ovi, iskola, stb) mert igazából minden fiatalabb/fiatal "menekül" vidékről.

Viszont megállapításom szerint vidéken csak annak megy nagyon rosszul a sora, aki lusta kitermelni magának, amit tud vagy nem ért hozzá. Nem tudom mi tévő legyek. Férjem rám bízta a döntést, azt mondta, akárhogy is döntök, neki így is-úgy is jó. Pesten már van egy stabil munkahelye (igaz rendesen megdolgoztatják a pénzéért), viszont a vidéki terep sem újdonság számára egyáltalán. Tehát itt tényleg rajtam áll minden, h valóban kész vagyok e a "pesti-létet" feladni.

Kérlek írjatok pro-kontrát.. Minden érdekel, ami evvel kapcsolatos.. tapasztalatok... bármi. Nagyon nehéz ez, mert itt mindent fel kéne adnunk ahhoz, hogy ott elindulhassunk. Megérné vagy sem... ? :(

Köszi!



2014. júl. 9. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
én mennék....
2014. júl. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Szia elég sok minden szól vidék melett én helyettek be mennék.
2014. júl. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha van segítség,miért ne? Ja...iskolák...lehet nagyobb a választék,de akkora gyökereket nevelnek,hogy az már néha fáj (pesten, iskolába dolgozom), a köszönés hiány cikk, az értelmes megnyílvánulás ismeretlen dolog, mindig nyomják ezt a "kompetencia alapú nevelést"...hát nem tudom,hogy ezeknek a kölyköknek milyen kompetenciájuk van,de félő,hogy semmi.


Vidéken nőttem fel, hálát adok a jó Istennek,hogy nem panel gyerek vagyok,akinek az a szava járása,hogy "Megyünk a játszóra!?"

Nálunk az 5 éves múltkor felvett egy karom vastagságú ágat és a hasonkorú kislánnyal közölte,hogy "szétba.s.z.om a fejed. " ..."pest rózsadomján" lakom egyébként...


Csak és kizárólag a családunk miatt (tőlük való menekülés) és vidéki munkahely hiány miatt jöttünk fel. Nálunk párom a "pesti gyerek", akkor ismerkedtünk meg,amikor ép lent lakott apjával vidéken,ahova én is való vagyok. Mind a két környezetben otthonosan közlekedik,de tehenet azért nem fog fejni sose.


Mi albérletbe mennénk vissza vidékre, 25-30 kiló méter pest határától.Segítség nélkül nehéz. 2-3 havi kauciót kérnek..stb.


De ha nektek van segítség, lesz ház, megélhetés,akkor nem értem,hogy mi a túró tart még itt a gyökerek közt.

Mondjuk ha panelban laktál világ életedben,akkor hozzá kell szokni,hogy munka után nem csak a tv előtt heverészik az ember, hanem ki kell menni, levágni a füvet, locsolni, bátrabbak veteményeznek, még bátrabbak tartanak pár tikot, az extrémek meg bevállalnak pár disznót meg kecskét.

2014. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Bp: kényelmes, sok a lehetőség a gyereknek, rengeteg program könnyen elérhető, zsúfolt, zajos

Ház: a ház körül mindig van tennivaló (fűnyírás, hólapátolás, felújítás), csend, tisztább a levegő, leht állatot tartani (kutyára, macskára gondolok), amit nem kell ragozni, miért jó a gyereknek. Lehet saját medence, homokozó, stb. Friss gyümölcs, zöldség.

Mi falun lakunk a 2 és 6 éves gyerekeinkkel. Mindketten panelban nőttünk fel. Soha nem mennénk vissza.

2014. júl. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Ovi-iskola vidéken is van. Nem sokat vesztenétek ha leköltöznétek. Mit, az albérletet??? Ott a saját házatokért dolgoznátok. Én nem sokat gondolkodnék, mondom ezt tősgyökeres pestiként. Irány vidék, sok szerencsét!
2014. júl. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

mindenkinek ment a zöld kéz, köszönöm a gyors válaszokat...! Furcsa is ez az érzés most nekem, mert pl nagyszüleim vidéken laknak, és náluk soha nem éreztem azt, hogy oda akarnék költözni egyszer majd valamikor, sőt, mindig azt vártam, hogy mikor érek már haza Pestre. (nyilván itt közrejátszik, hogy kb 10 évesen voltam ott nyári szünetekben 1-2 hetet).. Talán az változott, hogy itt a lányunk és nem elsődleges cél már a bulizás, járkálás, stb. (öregednék? :) )

Még annyi tart vissza, hogy anyósom ott lenne a közelben (nem túl jó a kapcsolatunk, se a férjemnek vele/velük.. olyan finoman megtartjuk egymással a 10 lépés távolságot legalábbis én inkább így vagyok vele, így kerülvén a kötekedést-vitát, férjemet is sokszor erre intem, hogy hagyja rájuk, hallgassa meg őket, ne veszekedjünk) Tehát igazából még ez se nagyon, mert férjem mindig mindenben kiállt mellettem... hm.. szóval nehéz. De most elbillentem a menjünk felé a válaszok után. Azért, ha valaki tud ellenpéldát, hogy elköltözött de megbánta.. írja le, hogy miért? Köszi!

2014. júl. 9. 15:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Én Vásárosnamény mellől jöttem fel Nyíregyházára, és soha nem mennék vissza :/

A munkalehetőség az igen gyér, válogatásra, váltogatásra nincs módot, azt az egyet csinálod, ami esetleg jutott.

Mezőgazdaságra nem alapoznék, és akkor még ott van, hogy a férjed halálra dolgozza magát (munkahely+mezőgazdaság), és van egy házad az isten háta mögött két lépéssel. Amit sem eladni nem tudsz, sem értéke nincsen, hiába újítod fel, semmit nem jelent.

Nem mennék. Soha. Ez a véleményem.

:D

2014. júl. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
71%

Szia.Megnéztem a Google Eart-ön,hogy hol is van az a Fehérgyarmat...hát,én nem mennék...Az az ország "nagyon "keleti része...onnan esetleg visszajönni nehezebb mint lemenni.Én is Budapesti vagyok,sosem laktam "vidéken" .Eladtam a lakásom és vettünk 2006-ban 1 házat az agglomerációban(Gyál),amit fel kellett újítani stb...Hát,volt jó pár alkalom,amikor azt mondtam,adjuk el és költözzünk kicsit beljebb (nem a belvárosba,oda semmi pénzért nem mennék már,de a 18.kerületbe v. Káposztásra igen)egy nagyméretű lakásba...Most már,hogy elég jól nézünk ki,kezdem megszokni.A kertes házzal nincs már bajom,de valahogy mégsem érzem itt jól magam...még mindig beljebb költöznék,ha lenne pénzem egy családi házra.

Szerintem nehezen szoknád meg,pláne,az nem az ország jó régiója.Nem tudom,mennyi megtakarított pénzetek van,ill.minimális hitelt bevállalnátok-e,de Pest környékén,30-40 km-re is már elérhetőek a házak(Abony,Pilis,Monor).Ha a férjed vágyik a kertre akkor ez megoldás lehet,mert vonattal-kocsival hamar benn Pesten,de mégis nyugi van és el tudsz vonulni hétvégén.A mezőgazdaságra nem alapoznék,az lutri.Konyhakerted,1-2 tyúk,szinte bárhol lehet.

2014. júl. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!