Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem angliai álláslehetősé...

A férjem angliai álláslehetőséget kapott - mi a babával menjünk vagy maradjunk?

Figyelt kérdés

6 vagy 8 hónapról van szó, a lányunk most lesz 5 hónapos. Én jól beszélek angolul, a munkahelyemen minden nap használtam. De elég aktív társadalmi életet élek: találkozok babázó barátnőimmel, hívunk át hétvégére vendégeket, járok be hetente a munkahelyemre kicsit beszélgetni.

Ha nem mennénk, akkor kb havonta 1 hétvégére találkozhatnánk. Párom szeretné, ha mennénk, mert ugye egy ilyen kicsi baba nagyon sokat változik fél év alatt, vele szeretne lenni.


Aki ilyen helyzetben van/volt azt is írja meg, hogy megbánta-e a döntést!


Nagyon köszönöm!


2012. márc. 2. 08:03
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
95%
Menjetek.
2012. márc. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem is menjetek!!!A család fontosabb mint egy baba találkozó vagy barátnőkkel való beszélgetés!!!
2012. márc. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
94%
Ugyanezen a véleményen vagyok mint a második, menjetek! A gyereknek az apja mellett (is) a helye. Mivel még ilyen pici, ezért abban a 6-8 hónapban iszonyatosan sokat fog fejlődni, és jó ha mellette van apa is!
2012. márc. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
12%
én maradnék
2012. márc. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

Így újraolvasva nagyon önzőnek tűnik :-)

Természetesen nem csak magam miatt hezitálok, hanem a baba miatt is. Ő hogy fogja bírni? Eddig sokan voltak körülötte, most meg hirtelen csak anya van (bár lehet, ez hülyeség; első baba, nem tudom). A másik, hogy Anglia nem a verőfényes napsütésről híres, mi lesz a napi sétával? Aki Angliában él, esetleg felvilágosítana? :-)


"Én maradnék" - kicsit kifejtenéd?


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. márc. 2. 08:33
 6/38 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam hasonló helyzetben, és mentem.Nagyon jó volt de ott voltak más családok is, így nekem is és a gyerekeknek is volt mindig valaki akivel eltöltjük a szabadidőnket mert a férjem dolgozott szinte egész nap.Gondolom a te férjed is dolgozni fog.Nekem 2 és 7 évesek voltak a gyerekek, és 3 hónapot voltunk kint.Nagyon jó volt, de azért elég sokszor vágytam haza is.A tanácsom tehát az hogy menj!!
2012. márc. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
91%
Ó!!! ne hagyd ki ezt! ott is jókat fogsz beszélgetni - és még jobban fogsz angolul tudni. És a kicsi csodálatos fejlődésének szemlélését ne zárd el az apukától, soha vissza nem térő az. Menjetek!
2012. márc. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha az időjárástól is tartasz: ne tedd. Elárulom, egy év alatt itt kevesebbet esett az eső, mint otthon. És a nap is süt. Annyi, hogy nincsenek szélsőségek: se mínusz 20, se 40 fok. Csak mínusz 7 és 26. Persze ez attól is függ, hol éltek majd. Amit írtam, az Dél-Nyugat Angliára vonatkozik.
2012. márc. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%

Ha ilyen nagy társasági életed van, akkor egyrészt 6-8 hónap alatt a valódi barátok megmaradnak, másrészt helyben is tudsz barátkozni.

A baba még olyan kicsi, hogy azonnal adaptálódik bármilyen környezethez. Az egyetlen biztos pont, ami kell az életében, te vagy, ez nem fog változni.


Időjárás? Angliában is vannak babák és felnőnek gond nélkül, egyébként már kihalt volna a nemzet :) Mint ahogy meleg égövi országokban is megszokják a babák az erősen tűző napot és köszönik szépen, jól megvannak. Az időjárás maximum annyit befolyásol, hogy hány réteg ruha van rajta és esetleg ernyő felette.


A helyedben mindenképp mennék és ott is barátkoznék. Nyelvtudásod megvan hozzá, babás helyek ott is vannak.

2012. márc. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is menj, ne foszd meg őt attól az örömtől, hogy a gyerekével legyen. Más férfit fele ennyire sem érdekli a babája, inkább örülj neki, hogy ő ilyen családcentrikus.

Neked persze biztos rossz lesz eleinte, de inkább válaszd a férjedet. A babának nem okoz lelki törést a változás, ne aggódj.

Angliában nem sokkal süt kevesebbet a nap, és csak egy picit van hűvösebb, mint Mo.-on.

2012. márc. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!