Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mekkorák a panelban a félszobá...

Mekkorák a panelban a félszobák nagyságai kb, négyzetméterben? 1+ 2 félszobás panelnek mekkora az alapterülete?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy egy 4 tagú családnak, 2 ellenkező nemű gyerekkel elég nagy lenne-e?A 2 félszoba megfelel a gyerekeknek, nem túl kicsi?Hogyan rendeztétek be .ha nektek is ilyen van?
2010. jan. 7. 20:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

szia!


nos, a legjobb, ha ingatlan.com-on körbenézel. nem tudom, konkrétan melyik városban, annak melyik részében keresel lakást, én bp-i vagyok, tehát esetleg ebben tudok segíteni :)


a félszobák általában 8-12nm között között vannak. ha nincs túl sok cucca a gyermeknek, és elég neki arra, h aludjon, tanuljon benne, akkor el fog férni. barátokat nem nagyon lehet fogadni egy ekkora szobában, viszont arra elég, h legyen 1 kis saját kuckója, és el tudjon vonulni a család elől :)


a legfontosabb, h ne legyen túlzsúfolva, elég 1 praktikus szekrény, amiben van fiók, polc, akasztós rész, így elférnek a ruhái.

a falon lehet sok polc, azon könyvek, apróságok.

én személy szerint 12nm-es szobában nőttem fel, nekem elég volt mindenre. barátnőm 6nm-es szobában lakik, a legfontosabb dolgai elférnek, de amúgy tényleg csak alvásra, és gépezésre használja.

de mindenképp nézz szét ingatlanos oldalon, ott sok ilyen lakást hirdetnek, meg tudod nézni a képeket, h hogy vannak berendezve, és ebből ötletet tudsz meríteni.

ha van még kérdésed, igyekszem rá válaszolni.

22l

2010. jan. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én összetettem volna a két kezemet, ha lehetett volna akármekkora saját szobám és a tesóim is. Szóval a fél szoba is saját szoba! Hivatalosan 6-12 nm-ig számít egy szoba félszobának.
2010. jan. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Elárulom, miért érdekel. Vitatkoztunk otthon, hogy érdemes e kettéválasztani egy kb 18 n.méteres szobát,kb 9-9 nm. jutna egy szobára. A párom és fiam szerint túl kicsi lenne, a lányom és szerintem nem,Igaz,nem nagy, de így legalább lenne külön kuckójuk. Ezért kérdeztem, a panel félszoba kb mekkora. Anyukám, másfél szobásban lakik, de szerintem ,az ő félszobája kisebb,mint amilyen a miénk lenne ,ha megcsinálnánk. Mondjuk az 37n.m körüli alapterületű...
2010. jan. 7. 21:08
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem se volt külön szobám, mégis felnőttem...sőt eddig is jól megvoltunk, de azért nem ártana. Bővíteni anyagi okok miatt nem akarunk, ezért maradna ez a megoldás...
2010. jan. 7. 21:10
 5/11 anonim ***** válasza:
Egyébként ha mondjuk a szoba nem éri el a 6 m2-t akkor minek hívják? Lyuk? xD
2010. jan. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

igen, azt lyuknak hívják, de hivatalosan 6nm alatti szobát nem építenek. vagy ha igen, annak nincs ablaka, és gardróbként használják. :)


bár láttam én már olyan lakásokat, h ihaj :) a szoba konkrétan egy ágyból állt :)

2010. jan. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, hivatalos engedélyt nem adnak ki 6 nm-nél kisebb "szobá"ra. Ha van lehetőségetek ketté választani, szerintem tök jó ötlet!! Mondjuk ebben úgy lenne az igazi, ha azok szavaznának, akiké a szoba lenne.
2010. jan. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
A fiú nem akarja, a lány igen. Ezt írta a kérdező. Szerintem kicsi, de még mindig jobb, mint együtt. De azon is gondolkozzatok el választáskor, hogy mennyire tudjátok jól megoldani. Pl. ablak lenne mindkét szobán? Vagy az egyik egy sötét lyuk? Kifelé nyílnak az ajtók? Mert ha nem, akkor az plusz egy métert elvesz, mert ugye oda nem lehet pakolni. Hogy lesz a bejutás a szobákba? Az egyikbe a másikon keresztül? Az egy plusz ajtó, helyet vesz el. Fűtés megoldott? Mivel akarjátok elválasztani?
2010. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekünk 1+2 fél szobás a lakás, egyik szoba 8 nm, másik 6. A 8 nmesben öcsémmel együtt lakunk, másikban nővérem, szüleim a nappaliban. És mi a 8 nm-es szobát is kettéválasztottuk egy polccal. A beépített szekrény belsejét kipakoltuk, így lett benne egy asztalom, számítógépem és tv-m, és ha kinyitom az ágyamat, akkor csak egy ágy van a szobámban, elfoglalja az egész helyet. És jól megvagyok így. Amúgy öcsémnek szintén a kibontott beépített szekrényben van az asztala és a gépe (a beépített szekrények a válaszfalat képezik a nővérem szobája és a mien között). Így jól elvagyunk, van végülis két negyed szobánk közösen öcsémmel, már 6 éve. Előtte nem volt elválasztva a félszoba polccal, úgy nagyon rossz volt. Kell az a saját szoba, higgyétek el! Borzalmas volt öcsémmel egy térben lenni, mindenen osztozni, elég elviselhetetlen tud lenni, és trehány. Amióta kettéosztottuk ezt a 8 nmes szobát, sokkal nagyobb a békesség, mindkettőnknek van egy ici-pici szobája, saját kis kuckója :)

Nyugodtan ketté oszthatjátok szertintem azt a nagy szobát!20/L

2010. jan. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak:Nagyon ötletes megoldást választottatok.Utolsó előttinek: A szobán 2 ablak van, gipszkartonra gondoltunk. Ajtó egy van de azt lehet"vágni" a falba, fűtés 1 konvektor, azt is meg kell oldani....Szóval nem kis meló,nem tudom,végül is sikerül-e összehoznunk...
2010. jan. 7. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!