Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha a garázsomból szobát...

Ha a garázsomból szobát akarok csinálni, kell hozzá építési engedély, vagy bármilyen más engedély?

Figyelt kérdés

Családi házban a földszinten van a garázs, szoba, konyha, fürdőszoba, tetőtérben másfél szoba zuhanyzó. Most családi okok miatt szükség lenne rá, hogy a garázsból is szoba legyen.

Annyi "átépítés" kellen hozzá, hogy a garázsajtón belülre húznánk egy falat (pl gipszkartonból), hogy ne jöjjön be az ajtón a hideg. A garázson van ablak is, meg ajtó nyílik a folyosóra. A betonra padlószőnyeget tennénk. Tehát kívülről nem is látszana semmi, falat sem bontanánk, vagy ilyesmi.

Máshol láttam, hogy a garázsajtó helyére erkélyajtót és ablakot tettek, de mi ezt sem szeretnénk, mert később megint garázsnak használnánk.

Kell hozzá valamilyen engedély? Ha igen, kitől és kb mennyibe kerül?


2010. jan. 8. 09:23
 1/5 anonim válasza:
Ha külső, homlokzati változtatás nem lesz, ha nem vezeted be a vizet, vagy bármilyen közművet, akkor a saját lakásodban azt csinálsz, amit akarsz. (persze normális keretek között)
2010. jan. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az engedélyt az önkormányzattól kell kérni, de szerintem a ti esetetekben nem kell.

Hidd el hogy más emeberek engedély köteles dolgokat is megcsinálnak engedély nélkül, és senki nem foglalkozik vele, ha csak egy kedves szomszéd nem jelzi ezt a hatóságoknak.

2010. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Első, ha bevezeti a vizet, ahhoz engedély kell?

Mi tavaly újítottuk fel a fürdőszobát és a vezetékek is egy kicsit máshol futnak, máshol vannak a csapok, de semmilyen engedélyt nem kértünk hozzá.

A garázsunkban szintén van egy vízcsap, sőt villany is, de úgy emlékszem, ahhoz sem kértünk külön engedélyt.

Ez baj? Az utcánkban elég divatos dolog az egymás följelentgetése. Akkor most várhatom én is?

2010. jan. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Külsőre nem lesz változás, a villany így is benne van, víz meg nem kell a szobába.

Kívülről nem is lehet majd látni, hogy azután nem garázs, hanem szoba.

2010. jan. 8. 12:22
 5/5 anonim válasza:
11.17! Első vagyok. Mi tavaly építettük be a tetőteret. Kértünk engedélyt a vízre, villanyra, pont a szomszédok miatt mi is. Nem tudom, hogy kellett volna-e, de nem lepődtek meg, kiállítottak egy papírt. Ahol már volt alapból víz, oda biztos nem kell. A villanynál, gáznál ugyan ez volt a helyzet, de azt ki is jöttek ellenőrizni és kaptunk róla papírt, hogy minden szabvány szerint történt. De nekünk semmi nem volt bevezetve, nem csak átkötni kellett.
2010. jan. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!