Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Gázkazán vagy fatüzelésű a...

Gyuro007 kérdése:

Gázkazán vagy fatüzelésű a gazdaságosabb?

Figyelt kérdés
1 Éve let bekötve a fatüzelésű kazán és az érdekelne hogy ha átváltanék Gázkazán ra az olcsóbb lenne mint hogy minden évbe meg veszem a 60 70 mázsa fát ?

2014. júl. 15. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha csak a pénzt nézzük, olcsóbb a fa.


Ha azt is nézzük, hogy mennyit ér meg neked az a kényelem, hogy nem kell 60-70 mázsa fát tárolnod, vagdosnod, nem kell foglalkoznod a kazánnal, raknod, salakolnod, akár távvezérelheted is, stb. már nem biztos, hogy jobban megéri a fa.

2014. júl. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha jó minőségű, legalább 1 évig száradt keményfával tüzelsz, akkor a következő értékek jó közelítéssel igazak a fűtésedre:


100 ezer forint a fűtés fával tüzelve

200 ezer forint a fűtés gázzal tüzelve és

400 ezer forint a fűtés elektromos árammal fűtve


szóval ami 1 egység fával, az 2 gázzal és 4 árammal...

2014. júl. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez az összehasonlítás nem valós, de azért mindig bedobja valaki.

Nem szakértő a készítője, csak összeszedett egy csomó adatot, és beszorozgatta, a különböző "egyéb" tényezőket figyelmen kívül hagyva.


Nekem van gázkazán (pontosabban, cirkó) is és fatüzelésű kazán is, tehát nem elvi síkon állítok dolgokat. Az én számításaim szerint nagyjából egy összeg a kettő, ha veszed a konyhakész, összevágott fát.

Persze, ha rönkben veszed és kamiontételben több évre előre, vagy főleg ha te vágod ki, akkor sokkal olcsóbb.

2014. júl. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt ( [link] ) vannak nagyon profik, akik mindenféle vezérléssel, regisztrálva, szabályozva fűtenek fával. Ők mindig pontosan tudják, számolgatják, hogy mi mennyi.

Közülük többen, akik hivatalosan veszik a fát, azt írták, hogy minimális (50eFt/év alatti) a különbség a fa javára, így visszaállnak gázra ("hála" a folyamatos rezsicsökkentésnek).

2014. okt. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, ha egy szakértő megírná a levezetett válaszát nagyvonalakban, mert én is arra jutottam a számolgatásba, hogy a gázzal fűteni olcsóbb mint fával.

Az én esetemben ez így néz ki levezetve számokkal:

(ha mégsem akkor kijavít majd valaki)


Parapettes gázkonvektor:

-gáz ára 2,295 Ft/MJ + 27% ÁFA

-hatásfok 92%

2,295*1,27/0,92=3,168 Ft/hasznosult MJ


Beépített cserépkályha:

-akácfa januári vágás bruttó 33 Ft/kg 13,5 MJ/kg

-hatásfok 75%

33/13,5/0,75=3,259 Ft/hasznosult MJ

2014. okt. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az egyedi esetek is nagyban befolyásolják a számítást, akár 30-50 %-ban is.

Pl. egy rossz műszaki állapotú, elkormolódott kazán eszi a fát.

A fatüzelésnél lehetetlen egy beállított hőfokot tartani még puffertartállyal is, mindig felugrik a hőmérséklet, ami puffer nélkül akár önmagában is jelenthet 30 % veszteséget.

Igaz, gázfűtésnél is van olyan, hogy lájtosabb külső hőmérsékletnél valaki 70 fokos vízhőmérséklettel fűt, és a termosztát hiába szünteti meg az égést a megfelelő szobahőmérsékletnél, a keringő 70 fokos víz felnyomja a belső hőmérsékletet 26 fok fölé... (70 fokos víz csak fagyos időben vagy alultervezett radiátorok esetében való.)

2014. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!