Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » El adható-e önnállóan egy...

El adható-e önnállóan egy családi ház 50%-a a másik 50%- os tulajdonos nélkűl?

Figyelt kérdés
2010. jan. 8. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

eladható, de a másik tulajdonosnak elövételi joga van, amit írásban kell felajánlania a másik tulajnak.

Ez azt jelenti, hogy eladhatja a másik fél a tulajdon részét, de te tudni fogsz róla hogy ilyen szándéka van.


Engem a volt féjem fenyegetett ha nem fizetem ki akkor hogy kibasszon velem eladja a maffiának. és utána érdeklödtem hogy megteheti-e.

2010. jan. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
51%

Úgy gondolom, hogy nem, mert akármit is csinálnál, kell a másik tulajdonos beleegyezése. Anno a Nagyimék, is ilyen helyzetben voltak, és nem tudták eladni az "idióta" nagyapám beleegyezése nélkül a családi házat, mert a 2 résznek , nem volt 2 különálló bejárata, és a 2 rész nem volt egymástól külön.

De ez már rég volt, azóta lehet változott valamit..

2010. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az én férjem cigányokat akart mellém költöztetni :S

Úgy látom vannak kedves emberek máshol is.

A lényeg az, hogy csak a tudtoddal adható el a ház fele is.

2010. jan. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ki az az őrült, aki vásárolna egy fél családi házat, amiben rajta kívül mások is lakhatnak?
2010. jan. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ki az az őrült? szerinted a cigányok mit csinálnak? Megvesznek egy fél házat aztán használják az egészet és örülhetsz,hogy még beengednek.

Sajnos eladható,de bizonyos feltételeknek teljesülnie kell pl. külön bejárat, külön wc, fürdő stb. ha ezek nincsenek meg nem lesz egyszerű. Volt házastárs a másik 50 %?

2010. jan. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nem házastárs , a sógor és a nejem a 2 örökös de a sógornőm keveri a szart pedig ő NEM ÖRÖKÖS épp úgy mint én. ő 1 pénz sóvár ......
2010. jan. 9. 19:36
 7/9 anonim válasza:
Ha nem tudtok megegyezni pl a közös értékesítésben, akkor bíróságtól is lehet kérni a kényszerű tulajdonközösség felbontását. A bíróság fel fogja ajánlani megvételre mindkét félnek a másik felét, majd szintén megpróbálja eladni, tehát csak akkor érdemes erre az útra menni ha megegyezni nem lehet és kell egy külső fél aki döntéseket hoz.
2010. jan. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Én örököltem anyukámtól egy házat 50%-ban.A másik felét az alkoholista nagybátyám örökölte aki nem is foglalkozik a házzal,mert a ház vidéken van ő meg Pesten lakik munkásszállón.A lényeg az,hogy üresen áll a ház,de a nagybátyám nem engedi,hogy eladjam vagy kiadjam,mert "lehet",hogy egyszer majd odaköltözne azt mondogatja.Addig meg romlik a ház állapota és én fizethetem a számlákat.Elmentem egy ügyvédhez aki azt mondta,hogy igazolnom kell,hogy nekem csak kiadással jár az egész.Azután fel kell kinálnom a nagybátyámnak az elővételi jogot.Amenyiben nem él vele ,úgy eladhatom!

2010. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mi 8-an vagyunk tesók még is nagyon jól kijövünk egymással, a páromék is jüó tesók voltak ők 2-en vannak ameddig a sógornőm elő nem kerűlt, azóta mint az idegenek a viszonyuk.
2010. jan. 16. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!