Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Valahol az Északi-középhegység...

Valahol az Északi-középhegység hegyeiben van egy (több? ) olyan falu, ahol a távoli város miatt már csak öregek élnek, és a házak értéke nagyon alacsony. A faluban nincsenek cigányok. Hol van ez?

Figyelt kérdés
Ismerős mondta, de nem tudja hol, mert ő is csak hallotta. Állítólag 500.000 Ft-ért lehet házat venni, komplett berendezéssel. (persze gondolom milyen berendezés, de nekem az nagyon bejönne egy nyaralóba) PErsze nem egy palotára gondolok én se, hanem egy kis régi paraszházra, nem baj, ha kis újítás kell neki sem. (pl fürdőszoba kialakításra úgy is szükség van) Merrefele lehet ez? Vagy hol tudtok ilyet? Ha gáz nincs, az nem baj. Áram legyen mindenképpen, épp ha kiépített vízhálózat sincs se baj, ivóvizet lehet vinni magunkkal, fürdőszobába pl meg az esővíz is tökéletes. Merre tudtok ilyet? Lényeg, hogy Debrecentől elérhető távolságra legyen, olyan 150 km-nél ne sokkal messzebb. A lényeg, hogy cigányok ne legyenek a környéken. Nem mert rasszista vagyok, hanem mert havonta, kéthavonta ha lejárnánk. És nem akarunk úgy menni, hogy a gerendát is elvitték tüzelőnek. Nem vagyok nagyon elengdve anyagilag, max millió körül tudnék összesen rászánni. Nincsenek igényeim, egyedül az áram. Persze a víz is csak előny. A ház meg ne legyen tönkre, nem új házat akarok, tökéletes egy 100-200 éves is, ha stabil. Többgenerációs lenne, én barátnőmmel, anyámék, nagyszülők, esetleg haverokkal nyaranta 1-2x elmenni bulizni egyet. Imádok hegyetmászni, a nagy kert se hátrány, mert akkor beültetem szőlővel. Ha nincs kert se baj. Ott a hegyekbe alapból sok látnivaló van, csak keresni kell. Merrefele tudtok ilyen kis falvakat? Nem baj, ha privátba írjátok is, ha nem akarjátok, hogy ellepjék a "holland bevándorlók".
2014. aug. 1. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
hát az árakat nem ismerem, de Szanticska is egy kevés lelkes falu és többnyire öregek
2014. aug. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
58%
Az Északi-Középhegység kis falvaiban sok a nem napon barnult. Ahol van esély jobbra, az például Hollókő. Nem a múzeumfalu, hanem a másik, újabb része.
2014. aug. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2014. aug. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Vannak olyan falvak, akár fent a határnál is. Pár éve voltunk valahol, sajnos nem tudom hol. Akkor 1 millió lett volna egy parasztház, nagyon régi, de nem nyers, nem rossz, jó belmagassággal. Amire mi megbeszéltük, hogy oké, addigra elkelt... Pedig előtte hónapokig hirdették. De ezen bent volt minden, víz, gáz, szennyvíz, áram, fúrottkút, a házba is csak a padlót kellett volna megcsinálni, mert döngöltföld volt. 1 hektáros telken volt, beültetve gondozott gyümölcsfákkal, pince volt, istáló, szín. A ház is 2 szobás volt, plusz egy vele egybe épült nagykamra, ami külön bejáratú, simán szobává alakítható lett volna. Akár vendégszobának. 2 antik cserépkályhával, udvaron fél háznyi építőanyaggal. Azt nagyon bántuk, csak míg itt nagyanyámék kivették a bankból a pénzt, meg itteni ügyvéddel kikerestették, hogy mentes mindentől, addigra elkelt. Egy hegy lábánál volt, a kert vége már ment a hegyre felfelé. Egy cigány család lakott ott, de amikor odamentünk, még a tulajnak is ők szóltak, hogy háznéző van, úgy kezdte a családfő (3 gyerek volt, és egy normális házba laktak) hogy jöjjünk nyugodtan, ő kőművesekkel volt, tud segíteni, nem olyan mint a többség, kérdezzük meg bárkitől. Úgyhogy ilyen cigányt még a szomszédba is szivesen látnék. Csak ne olyan falu legyen, mint amit hallani, hogy egy magyarra jut 2 cigány, és naponta verik agyon az öregeket, bontják le tűzrevalóért a házakat.
2014. aug. 2. 16:13
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem is Szanticska jutott eszembe.
2014. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy Komjáti, na, arrafelé vannak hegyek meg látnivaló! Igaz, ott a szomszédos falu már eléggé pigmentált, viszont nem nagyon járnak át.
2014. aug. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!