Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mobil klíma kivezető cső...

Mobil klíma kivezető cső nélkül használható?

Figyelt kérdés

vásároltunk egy mobil klímát,de nem kaptunk hozzá kivezető csövet. (ezért jóval olcsóbban adták)

így is lehet használni?

vagy honnan tudnék hozzá venni kivezető csövet?



2014. aug. 4. 09:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A kivezető csövön nyomja ki a forró levegőt, értelemszerűen azt ki kell vezetni. Jó a flexibilis alucső, amit páraelszívóhoz árulnak barkácsáruházakban, épületgépészeti boltokban. De szerencsés esetben (mondjuk van szellőzőkürtő) sima (nem flexi) cső is jó lehet.


Ha van légbeszívó nyílása is, azt is érdemes kivezetni. Ha ugyanis bentről szívja, helyére meleg levegő jön kintről, és ez lerontja a hatásfokot.

2014. aug. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beírod a gugliba a klimád nevét és utána írod, hogy alkatrészek, Biztosan kapsz találatot, hol vehetsz hozzá.
2014. aug. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%
Basszus hogy lehet úgy megvenni valamit, hogy azt se tudjátok hogy működik és nem is tűnik fel, hogy tök alapvető alkatrész nincs is hozzá?
2014. aug. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen mindenképpen kell hozzá kivezető cső! És sokkal hatásosabb ha 2 csöves klímát vettél! Jól írta itt egy előttem hozzászóló, sokkal de tényleg sokkal jobb a hatásfoka a 2 csöves klímának, mint az 1 csövesnek. Nekem volt már 1 csöves klímám is, de azt hamar eladtam. Szinte soha nem kapcsolt ki a kompresszor, ha kint elérte a 27 fokot a hőmérséklet! Így nagyon sokat működött, és ezáltal tekerte is a villanyórát rendesen. A mostani, 2 csöves, meg ha nincs is bekapcsolva amikor nem vagyunk itthon, akkor is bekapcsolás után max 10 percel már le is hűti a lakást(40 nm), és le is kapcsol utána. Ha melegsziik vissza a lakás, akkor bekapcsol 1-2 percre, és utána már csak forgatja a benti levegőt! Lényegesen kevessebbet fogyaszt, pedig jóval nagyobb teljesítményű mint az előző klímám. Az első az 1,7 Kw-os volt a hűtőteljesítménye, kb 900Wattot vett fel. Ez a mostani 3Kw hűtőteljesítményű és 1,2w-ot vesz fel. 300Watt a különbség, de sok órával megy kevesebbet ez! És ezt is eladom most, mert feleslegessé válik hétvégétől, mert vettem egy spit klímát. Annak a legjobb a hatásfoka :D
2014. aug. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, most olvastam el, hogy mit írtam, és az adatoknál elmaradt egy betű! Szóval a mostani 1,2Kw-ot vesz fel, és 3Kw a hűtőteljesítménye!
2014. aug. 5. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!