Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha a munkahelyem...

Mit tehetek ha a munkahelyem becsodolt albérletet nem tudom fizetni? Van uj helyem már, de ott csak 1 hét mulva kezdek és utánna még egy honap a fizetésig. Diplomás vagyok és sajnos nincs otthonunk. átmenetileg hova mehetunk 1-2 honapra?

Figyelt kérdés
2014. aug. 9. 22:31
 1/9 anonim válasza:
100%
Hányan vagytok? Család nem tud segíteni?
2014. aug. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj beszélni a bérbeadóval. Ha van benne némi emberség, akkor megérti a helyzeted és gondolom az 1 havi lakbér nem kenyérre kell neki.
2014. aug. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
A főbérlővel vagy-e olyan viszonyban, hogy elmondd neki a problémát? Én hasonló helyzetben belemennék, hogy később utald a bérleti díjat.
2014. aug. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Főbérlővel biztosan meg lehet ezt beszélni:) ne aggódj!


de ha nem, akkor tudom ajánlani: airbnb.com-ot!

2014. aug. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Először is beszélnék a bérbeadóval. (És nem "főbérlő", mivel az teljesen más, ez nem albérlet, hanem bérlet!) Megkérném, hogy adjon haladékot a következő havi bérleti díjra úgy, hogy majd utólag, részletekben fizethessem. (Nem egyszerre, azzal ugyanis nem lennél kisegítve, hiszen biztosan nem lesz elég az első fizud rögtön kéthavi bérleti díjra is egy az egyben.)


Miután eltöltöttem két hetet kb. a munkában, beszélnék a munkaadóval is, hogy lehet-e esetleg előleget kérni. Fizetés felét, vagy ilyesmit.


Ha nincs más, családtaghoz költöznék átmenetileg.

2014. aug. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Így van. Ha jó a kapcsolatod a tulajjal, akkor mindenképpen próbáld megbeszélni vele, hátha nem kell menned. Nálunk sajnos volt hasonlóra példa és ugyan a szerződésünk tök mást foglalt magában, a lakás tulajdonosa engedett és mi visszafizettük a tartozásunkat neki az utolsó fillérig.

Nagyjából 1 éve laktunk akkor itt, amikor beütött a krach, azelőtt semmiféle gond nem volt a fizetéssel, így meg lehetett beszélni és abszolút emberien, normálisn állt hozzánk a pasas. Onnantól kezdve, hogy tudtunk fizetni, 3 részletben beszéltük meg a kimaradt hónapokat, így a az első fizetéstől kezdve három hónapig annyival többet fizettünk. Neki is jó volt, mert nem kellett új bérlők után néznie, de végül a pénzét megkapta és nekünk is jó volt, mert nem kellett költöznünk (nem is lett volna hova). Egy próbát megér.

Ha nem jön össze, akkor ismerősök, családtagok barátok, és itt ott elcsövezgetni ez idő alatt, sajnos jobb ötletem nem igen van. Esetleg próbáljatok meg kölcsönkérni valakitől!

2014. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a választ...3 an vagyunk...igen,beszélek vele...ez jo otlet,hátha emberien áll hozzá...2 éve lakunk itt és soha nem voltam elmaradva...bár az uj helyen,majdnem a felét fogom keresni....kolcson nem szeretnék kérni,mert ha nem tudom megadni,megromlik a barátság...
2014. aug. 10. 13:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha beköltözéskor fizettél kauciót, akkor abból próbáld meg lebeszélni vele a dolgot. Jobb, ha valahogy megállapodsz vele, mert új helyen megint 2-3 havi kaucióval indítanál, amit nem biztos hogy az első fizetésedből ki tudsz pengetni.

Vagy marad a kölcsönkérés rokontól, ismerőstől, rossz esetben banktól. :/

2014. aug. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy benne biztos, hogy vissza tudod fizetni, akkor inkább szülőtől, nagyszülőtől, tesótól kérj, hiszen azzal nem leszel előrébb, hogyha 3 hónap múlva raknak ki az albiból, mert nem tudod kifizetni az adósságodat.

Családtól pedig kérheted azt is, hogy akár 5 ezer forintosával hagy fizesd vissza, ha úgy alakul. Nem tudom milyen a családotok, ha nem valami csillagászati árú az albérlet, akkor egy összetartó családban még talán örökbe is odaadnák azt a pénzt, ha tudják, hogy ezzel a gyereküknek, unokájuknak segíthetnek.

2014. aug. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!