Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ki lehet bírni éveket anélkül...

Ki lehet bírni éveket anélkül hogy hazajönnék Londonból? 16/l

Figyelt kérdés
1 éve lakok kint apukámnál, eddig 3x jöttem haza, de családi okok miatt nem jöhetek haza többet csak talán több év múlva. Ki lehet bírni, Mi lesz a honvággyal, Tapasztaltak légszi irjatok. Nem fogom elfelejteni a magyart?

2014. aug. 19. 07:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Bőven bítható. Utoljára 2 éve voltam otthon.
2014. aug. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Te hogy bírtad ki? Volt honvágyad? Nem kezdted el törni a magyart?
2014. aug. 19. 08:10
 3/5 anonim ***** válasza:
A honvágyat le lehet győzni. De a magyart azok sem törik, akik hosszú évek óta élnek külföldön.
2014. aug. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nincs honvágyam. Lassan 7. éve élek külföldön, az első pár évben sokat voltam otthon, de manapság már nem is kívánkozom. A nyelvet pedig nem fogod törni, 1 év alatt nem felejtheted el. Aki 10 éves kora után kerül egy új nyelvi környezetbe, az már nem felejti el az anyanyelvét. Vannak persze sznobok, akik már fél év után eljátszák hogy elfelejtettek magyarul, de ez nem megy egyszerűen. 2 éve nem voltam otthon, munkám során emberekkel beszélgetek angolul, a nap 99%-ban angolul társalgok, baràti társaságban is angol a közös nyelv, magyart csak itt a fórumokon és a szüleimmel használok, mégsem felejtettem el a nyelvemet. Persze van olyan hogy egy-egy szó nem ugrik be magyarul, de 1 év alatt nem jársz így, ne aggódj.
2014. aug. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A magyart azt nem lehet olyan könnyen elfelejteni....gondolj arra hogy a gondolataid is magyar nyelven vannak. Én is már 3 éve kint élek, de perfectül beszélem a magyart. A nagynéném meg a fél életét németországban töltötte de mindig mikor hazajött (kb évente/kétévente) látszólag semmi problémát nem jelentett neki hogy magyarul megszólaljon.

Ami a honvágyat illeti, azok az emberek akik valamilyen politikai okból hagyták el magyarországot azok általában nem éreznek honvágyat, inkább megkönnyebbülést (mint pl én).

Viszont a te esetedben ez valószínűleg nem így van, mert még gyerek vagy. Igazából attól függ hogy lesz-e honvágyad, hogy mennyire érzed jól magad a környezetetben. Vannak-e barátaid, kedvesek-e az emberek, tetszik-e anglia, be tudtál-e illeszkedni...stb stb.

2015. ápr. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!