Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » SOS! Mit tehetek?

SOS! Mit tehetek?

Figyelt kérdés
A szomszédom most építi be a tetőtéri ablakot, ami az udvarunkra néz.Nem is lenne ebből semmi baj ha az ő házuk és a házunk terasza között nem 8m lenne.Egy parasztház tetejébe teszi be az ablakot de nem is hivatalosan.Meg sem kérdeztek bennünket.Annyit mondtak ,hogy az ikreiknek szeretnének hálót,de arról nem esett szó,hogy a mi oldalunkra is raknak.
2014. aug. 20. 09:31
 1/5 anonim ***** válasza:
10%

Nem ertem mi abba a baj ha a ti hazatokra nezz az ablak?? Es aki veled szemben lakik szomszed annak nincs ablaka ami.pont a ti udvarotokra nez?????ez minden csak nem jo indulat!!!!! Ami a szomszed hazaval udvaraval tortenik ahozz neked semmi kozod!!!!es ebbe nem tudsz beleszolni!!!!

Az hogy nem az ok hazuk,ha tulajal megbeszeltek"valoszinu."akkor meg mi a problema!!!!!! Irigyseg szolalt meg szerintem csak!!!

2014. aug. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Milyen tetőtéri ablak? Tető síkjában lévő ablakból nem lehet a szomszédba kukucskálni, ha erre gondoltál. Ha falsíkban van, az más kategória, legfeljebb jobban ügyelsz arra, mit csinálsz, vagy nem csinálsz a teraszodon. Amúgy vannak ám építészeti szabályok, amiket illik betartani!
2014. aug. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Erre van valami törvény azt hiszem, de ennek utánna kéne járnod. A városházán, vagy valahol.
2014. aug. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
21%

Sztem utanna is jarhatak mivel nem fognak csak ugy haloszobat csinalni amiy vegul szet kell"szedni"!!!!

Sztem senki sem fogja csal ugy kidobni a.penzt....es nem olcso mulatsag ezt felepiteni!!akienel erre van penze szerintem hivatalosan is csinalja...mivel nem es tulajdonos a.lakasnak!!!

2014. aug. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
37. § (1)121 Épületnek a szomszédos telekkel közös határvonalán vagy attól 3 m-en belül álló és a telekhatárral 60°-nál kisebb szöget bezáró homlokzati falában és a vízszintessel 30°-nál nagyobb szöget bezáró, a telekhatár felé lejtő tetőfelületén nyílászárót, nyílást, szellőzőt - a szellőzőkürtő, a tetőkibúvó és a (4) bekezdésben említettek kivételével - létesíteni nem szabad. Köszönöm a válaszokat!Én is megtaláltam azt a paragrafust és éltem is vele. Kiszedték az ablakot ,ők nem tudták hogy ilyenre is vannak szabályok.Mivel nem hivatalosan csinálták.De megkérdeztek egy építési vállalkózót aki mondta nekik vegyék ki az ablakot.
2014. aug. 21. 19:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!