Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől lehet az, hogy tegnap...

Mitől lehet az, hogy tegnap este a WC kagylóból levegő bugyborékolt fel többször is (csatornaszag)?

Figyelt kérdés
Néhány hete kötöttük be a szennyvízcsatornát. Az elmúlt hetekben eddig ilyet nem tapasztaltam. Ez a bugyborékolás eléggé intenzív volt, először ijesztően is hatott, hogy honnan jön ez a túlvilági morajlás. Tegnap sok eső esett, de volt már ilyen az elmúlt hetekben. Van a kert sarkában egy lefedett csőcsonk, ami talán valami levegőztető. Kell -e nekem azzal valamit csinálnom, és, ha igen, mit és hogyan? A visszabugyborékolás kb fél óráig tartott, nem folyamatosan, hanem megszakításokkal, de meglehetős csatornaszag lett a helyiségben (sőt, a lakásba is beszökött az ajtó tömítetlenségén - vagy a kulcslyukon).
2014. aug. 24. 12:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ellenőrizni kell a csatornaszellőzőknél a levegő szabad mozgását.
2014. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

a csatornaszellőztető csal befelé tudja szívni a levegőt, Ha bugyborékol, akkor nyomás van a csatornában. Van egy vízdugó a lakásodnál a közelben és az mozog a széltől.


Csatornafedelek nyílásai az utcán, nem lettek esetleg fűvel betömődve

2014. aug. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi!! Család ház, a kertben az utcán menő vezetékbe való becsatlakozás előtt a mellékelt (talán) szellőztető elem van. Ezzel nekem van - e dolgom pl. a fő kérdésemben vázolt probléma elhárításában? #2 válaszoló által említett (esetleges) vízdugó lehet az én vezetékemben is, vagy az utcán menőben lehet csak?
2014. aug. 24. 15:19
 4/12 A kérdező kommentje:

Bocsi, a mellékelt kép :

[link]

2014. aug. 24. 15:20
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja, és #2 válaszoló: milyen utcai csatornafedelekre gondolsz (amik fűvel betömődhetnek)? Én csak olyan nagy, kb fél méter átmérőjűeket láttam vasból, amiknél nem tudom, hogy levegőzhet - e, ill minden leágazásnál , mindjárt a leágazás után a kertben van az, amit fotón is mellékeltem.
2014. aug. 24. 15:45
 6/12 anonim ***** válasza:

a házon belül olyan szelep vagy szelepek vannak, ami befelé tudja szívni a levegőt (mármint a házból kifelé, a csőbe befelé), kifelé nem enged a lakótérbe. ezért lehet olyan, hogy amikor az utcán a szennyvíz visszafelé áramlik a szél miatt és vízdugó is van, akkor túlnyomás lesz a vízdugó és a ház közti szakaszon. ez a túlnyomás a wc-ben egyenlítődik ki, hogy bugyborékol.


a házon kívül esetleg lehet nyílás, ahol szabadon szellőzhet és a kompresszió kiegyenlítődik. szerintem ez ilyen nyílás lehet. de a vasfedélen ami az utcán van, azon is van két lyuk, ez szokott eltömődni fűvel.



próbáld meg leszedni a kupakját, pár hónapra. lehet, hogy büdös jön ki belőle. aztán tedd vissza és értékeld a jelenséget.


a házon belül nem lehet vízdugó, az durva hiba lenne



esetleg a házon belüli szellőztetőket is kutasd fel, biztosan van valahol.

2014. aug. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nehéz leszedni ám
2014. aug. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszi! A házon belül nincsenek szellőzők, vagy bármi ilyesmi, én kötöttem be a csatornát (nem vagyok szakember, csak igyekszem mindent megcsinálni magam - vagy legalább is majdnem mindent).Tehát, a budit összekötöttem a csatornahálózattal (plusz egy elágazás a többi szerelvénynek), mindössze egy fedeles elemet építettem be középtájra, ha dugulás lenne, be tudjak ott dugni egy csőgörényt. Majd azért megpróbálom szétszedni a kert sarkában levő levegőztetőt (bár nem tudom, hogy csak le kell húzni, vagy tekerni kell, mert menetes)
2014. aug. 26. 22:23
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]


akkor tegyél be egy ilyet első lépésben, mert a kimenő szennyvíz nem tud elfolyni. vákuumot csinál a kimenő víz a rendszerben, ezt kell kiegyenlíteni, hogy pórlevegőt tudjon beszívni. ha így folyik el a víz, hogy vákuumhatás miatt az egyenletes vízáramlás nem lesz biztosított, akkor a szilár részek leülepednek a csőben.


közvetlen a bűzelzárók után kell betenni, esetleg tegyél egyet a mosogatóhoz és a kézmosóhoz, egyet egyet

2014. aug. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
nem drága amúgy
2014. aug. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!