Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehetne dohszag ellen tenni?

Mit lehetne dohszag ellen tenni?

Figyelt kérdés

Családi házban lakunk. A probléma az, hogy a fürdőszobában nedvesedik a fal (mióta ideköltöztünk azóta, de akkor nem tudtuk, hogy ez van). 2006 táján volt egy nagy felújítás, akkor kicseréltük a vízvezetéket, csöveket, csatorna be van vezetve, új csempe került be és minden (fürdőkád, wc stb) új lett. Ennek ellenére pár éve észrevettük, hogy a fal ugyanúgy nedvesedik, mint előtte.

A felújításkor ki lettek cserélve a nyílászárók, műanyag keretes ablakok lettek berakva. Azóta elkezdett penészedni két szobában a fal (másik kettőben nincs baja). (előtte fakeretes ablak volt, de már nagyon húzott be a hideg, viszont akkor nem penészedett a fal). Olvastam olyat, hogy le kell verni a vakolatot és újra vakolni a szobákat, olvastam olyat is, hogy a macskaalom felszívja a szagokat, van, aki ceresitet használ.

Egy teljes körű felújításra most nincsen pénzünk. Hogyan lehetne megoldani, hogy ne legyen ilyen szag?



2014. szept. 1. 20:03
 1/6 anonim válasza:
A penészt le kell fújni Savo tisztítószerrel. Azért nem penészedett,amíg a régi ablak volt, mert nem szigetelt rendesen,volt egy kis légmozgás. A mostani helyzetre az a megoldás, hogy sokszor szellőztetsz. A másik, ami fontos, hogy minden bútor (kanapé,könyvespolc stb) és a fal között maradjon 10-20cm távolság.Így tud szellőzni és nem lesz penészes.
2014. szept. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A penészre nagyon jó megoldás a teafaolajos átmosás. Meleg vízbe cseppentesz az olajból és ronggyal letörlöd a penészt. A teafaolaj megöli a penészgombát. Tapasztalatból írom. Nekem bevált még a sütőpor is :) Nedves ruhára tettem sütőport és azzal dörzsöltem át a felületet, és azóta szintén nyoma nincs penésznek
2014. szept. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Ha leszedem a penészt nagy valószínűséggel el fog tűnni a szag?

2014. szept. 2. 12:16
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk eltűnt. A nyoma sajnos megmaradt, de mivel nem nagy felületen volt, lefestettük azt a kis részt.
2014. szept. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Trisóval érdemes átmosni. Otthon Minden eyes fürdés után textilpelenkával, rehi ruhával töröljétek át a csempét és szellôztessetek. Egyszer kell megszokni a pluszfeladatot items már jön magától.
2020. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Illetve van párátlanító gép is. Ha szerencsés vagy, kapsz jófogáson. Kicsit zúg, és fogyaszt is, de működik.
2022. ápr. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!