Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Cserépkályhában (vízteres,...

Cserépkályhában (vízteres, központi fűtéses) csak résnyire nyitott ajtó mellett égnek a nagyobb fahasábok, csukott ajtónál (nyitott szellőzővel) csak izzanak, elszenesednek, idővel bekormolva az üveget és és az égésteret is. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
(a fa száraz)
2014. okt. 7. 18:23
 1/5 anonim ***** válasza:
sok ilyen cserépkályha csak pár évig üzemel jól.
2014. okt. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de mit jelent az, hogy "ilyen"?

Vízteres? Vagy amelyikben nem ég rendesen a fa? Azt már most tudom, hogy nem üzemel rendesen, hiszen ez nem normális dolog, csak azt nem tudom, hogy mitől lehet?

2014. okt. 7. 18:58
 3/5 anonim ***** válasza:

a víz gyorsan lehűti a tűzteret és nem lesz elégséges az égés. csak többlet oxigénnel, nagyobb huzattal indul meg. így nem tudod a cserépkályha előnyeit kihasználni.

a cserépkályha önmagában egy jó berendezés, de összekombinálni már nem biztos, hogy jó eredményt ad. ezt sok cserépkályhás oldalon is olvastam.

nem tud átmelegedni a kályha megfelelően, a járatokban nem tud jól cirkulálni a füst, kormoz és kátrány rakódik le, amitől idővel még rosszabb lesz. más füstjárattal talán jobb lenne, de egy cserépkályhát újra rakatni mindig, az sok pénz, pláne ha ilyen kombinált téren nincs tapasztalata valakinek.

2014. okt. 8. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3-asnak: hogy a füst nem tud jól cirkulálni a járatokban, az valószínű, de a kályha jól és gyorsan átmelegszik.
2014. okt. 8. 14:54
 5/5 anonim ***** válasza:

kérj tanácsot és nézesd meg olyan cserépkályhással aki sok éve műveli a szakmát.

[link]

2014. okt. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!