Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kertvárosban élők, nálatok is...

Kertvárosban élők, nálatok is elviselhetetlenül füstös a levegő mikor fűtésszezon van?

Figyelt kérdés
Pár éve, mióta az emberek többet fűtenek tüzelőanyagokkal gáz helyett borzasztó a helyzet ahol lakunk. A belvárosban egyszerűen jobb a levegő. Délután 4-től elkezdődik, reggel sem lehet már szellőztetni. Csak nálunk van így?

2014. okt. 8. 20:13
1 2
 1/12 Gugu Gabor ***** válasza:
Nálunk annyira nem vészes a helyzet, nem mondom hogy friss alpesi levegő, de azért nagyon messze van az elviselhetetlentől.
2014. okt. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nálunk konkrétan olyan a helyzet, hogy az előbb kiszaladtam a postaládához, undorító büdös van már. Bementem és anyukám rögtön megjegyezte, hogy kislányom annyira füstszagod van. Azelőtt zuhanyoztam...
2014. okt. 8. 20:17
 3/12 A kérdező kommentje:
Egyébként Debrecen Biharikert.
2014. okt. 8. 20:19
 4/12 anonim ***** válasza:

Dunaújváros mellett lakom egy kis faluban.

Hála az égnek ahol lakunk, onnan fúj a szél, úgyhogy ritkán van büdös.

Viszont, amikor vittem a gyereket az oviba, volt olyan szakasz, hogy konkrétan nem tudtam levegőt venni.

Nem tudom, hogy egyesek mivel fűtenek...

2014. okt. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ebből is látszik hogy az állami propagandával szemben egyre csóróbbak az emberek. Mivel nem akarnak megfagyni de pénzük nincs , szeméttel, festett lomis bútorlappal, műanyaggal meg ki tudja mivel fűtenek.No meg vizes fával. Sajnos ez jobb nem lesz, büntetni felesleges lenne. Nekem már hozzátartozik a télhez a füstszag, nem érdekel. A gáz baromi drága ,a villanyt meg hagyjuk..
2014. okt. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan anyagi okok vannak a háttérben, kb 3 éve kezdtek a környékünkön átállni az emberek a fatüzelésre. Egészen furcsa, hogy egész télen mindenfelől favágás hangjait hallani, tisztára mint a régi időkben, visszafelé fejlődünk. A TIGÁZ meg nem győz soronkívül ellenőrizgetni a gázórákat, hogy ugyan miért nem fogy a gáz, biztos lopják. Akkor legalább nem lenne ekkora füst.
2014. okt. 8. 21:35
 7/12 anonim ***** válasza:
Felénk ritkán érezni füstszagot, inkább csak bizonyos időjárási körülmények esetén, mikor lefelé száll a füst. Pedig a többség már nem gázzal fűt erre sem.
2014. okt. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hell-ikon ***** válasza:

Na, akkor ez a soronkívűli gázóra ellenőrzés vmi országos dolog lehet, úgy tűnik.

Nálunk is voltak tavaly a szolgáltató (GDF Suez) emberei kint, plombát raktak a gázórák főcsapjára (csak nem tudom, ha beüt vmi krach és el kell ne adj isten zárni gyorsan, akkor mi lesz), meg felírták, hogy még mivel fűtenek az emberek a gázon kívűl. Szentségeltek is szakik, mert szar, szeles időben kellett végigjárniuk a házakat, egy egyébként igen jól szituált környéken.


Egyébként tőlünk nem messze lakik egy hentes, így a füstöt egész évben élvezem, mert rendszeresen füstöl itthon húst. És itt élvezem szót szó szerint kell érteni.

Avarégetés már csak elvétve akad. Aki tudja komposztálja, vagy odaadja annak aki fel tudja használni, állatok alá alomnak, mulcsnak, vagy komposztál.


A fűtési szezonnal érkező füstszag, ha rendes fa, fabrikett vagy szén, szintén nem zavar, számomra egy megszokott dolog, és ha rendesen ég az a fa, nem nedves és urambocsá még kandalló mellett, alatt elő is van melegítve, akkor nem füstöl és egész kellemes illata van.


Viszont volt pl. a múlt télen nem egy alkalom amikor esküdni mertem volna, hogy valaki parkettát éget. Az égett lakk és kátrány eltéveszthetetlen bűze nem egyszer beterítette a környéket. De olykor érezni égett gumira és nejlon v. műanyagra emlékeztető szagot is. Na olyankor kb. meg tudnék fulladni. Szerencsére ezek a ritkább esetek.

2014. okt. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 hell-ikon ***** válasza:
Ja azt el is felejtettem, hogy az avart még szemetesek is elviszik, mint szerves hulladékot, így aztán tényleg nem jellemző a környékünkön az avar égetés. Akad évente 1-2 ember, de ennyi.
2014. okt. 19. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Amúgy anyukám is ezt mondja, hogy azért ilyen büdös mert az emberek mindenféle szemetet égetnek, állítólag a füst színén is látszik.
2014. okt. 20. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!