Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Albérletbe kiadom a lakásom....

Albérletbe kiadom a lakásom. Mire figyeljek?

Figyelt kérdés
2008. aug. 12. 11:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

egy tanács: figyelj arra,hogy ne járj a nyakukra. add meg nekik a szabadságot,de viszont ha kiköltöznek,bármi kár van a lakáson,az a kaucióból jön le(pl eltört dolgok,szakadás,láthatóan szándékos rongálás,festés kooriigálás ha firkás a fal stb...).

irjátok fel hogy mi milyen állapotban volt a lakáson,és készitsetek fotókat is.

soha ne járj a nyakukra,mert hamar rádunhatnak és keresnek újat!

nekünk abból lett elegünk,hogy a csaj még abba is beleszólt,mikor és mennyit mosunk,mert szennyes volt a fürdőben! na az gáz!

ugyhogy most költözünk...

2010. febr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
és ne felejtsd bejelenteni az apehnél mert ez fekete jövedelem ami pár milliora büntethető!!!
2010. márc. 5. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Az albérlő nem állat és nem is alsóbbrendű! Jelentsd be az albérlőt, hogy legyen ideiglenes lakcíme.(ha kéri) Aztán csoszogj be az apeh-hoz és nyilatkozz a bevételről(a teljes összegről) és adózz szépen. Ne járj a nyakukra, ha nem bízol bennük, akkor ne add ki nekik a lakást. Bocsi, de én pl már vertem pofán a tulajt, amikor este úgy gondolta átnéz. Mindkettőnknek van munkája rendesen nem vagyunk cigányok, se hangosak szinte csak aludni járunk haza. Na én nem szaroztam. Kivertem az előszobában két fogát. Sajnáltam meg gáz volt, de a fas.zomért jön a sötét előszobába be szó nélkül. Csak olyat tegyél, amit te sem bánnál. Egyébként sok sikert!


Peace All!

2010. jún. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet azzal, hogy a bérbeadó fizesse a számlákat, mert az egyik ismerősöm nem látott a házinénijétől (nem ott lakott, csak övé volt a lakás) egyetlen vízszámlát sem 5 hónapig, sőt, semmilyen számlát. 10 hónapig volt ott, szerződést ugyan írtak, hogy a lakbér 10ezer Ft és a bérlő fizeti a számlákat. Ugyanakkor, amikor a lány el akart költözni, először 150ezer, majd 200ezer Ft-ot kért a házinéni, mondván, hogy a gázszámlára. (A lány minden hónapban 40ezer Ft-ot utalt át a néninek, ami a valós lakbér(25ezer volt, plusz a számlákra) De a néni nem fizette be, mert majdnem kikapcsolták a villanyt.


Szóval inkább fizesse az illető a számlákat. Vagy egyezzenek meg, hogy minden hónap x napján találkoznak és bemutatja a bérlő, hogy befizette a csekkeket.


- kauciót érdemes kérni (1 vagy kéthavit lakbért)

- nyugodtan kiadhatod normális diákoknak, egyetemistáknak, csak nézd meg előtte, hogy kinek adod ki. Esetleg mond el, hogy mit vársz tőle.

- ne járj a nyakukra,

- újíttasd fel a lakást, mielőtt kiadod (legalább egy festés erejéig)

2010. júl. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!