Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Furcsa áramkimaradás- nálunk...

Furcsa áramkimaradás- nálunk vana hiba, vagy a szolgáltatónál?

Figyelt kérdés
Éjjel elment az áram, gondoltam, a vihar miatt, de 3biztosíték van, az egyik működik, azokban a helységekben van áram, a másik kettő nem.Nem csapta le egyiket sem, a biztosítékokat cserélgettük egymás között, eredmény ugyan az.Közvilágítás nincs, szembeszomszédnál nincs, mellettünk ilyenkor minden ablak világítani szokott, most csak egy.Megrongálódhatott valami több háznál az utcában, vagy létezik ilyen 'féligáramkimaradás?'Lehet, ez egy tök hülye kérdés, de ilyet én még máshol nem tapasztaltam.Nemrég lakunk itt.
2014. okt. 22. 07:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Valószínű, hogy központilag elment a három fázis közül egy.

Az utcákban -leginkább- három fázist visz a szolgáltató és ezekre vannak kötve a házak. Ahol csak egy fázis van bekötve, -és az ment el- ott teljes az áramszünet. Ahol három fázis van bekötve, ott a megmaradt kettő üzemel.

Közvilágítás meg azért nincs, mert pont a megszűnt fázisról üzemelne.

2014. okt. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
így van
2014. okt. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, nem tudtam, hogy ez így működik.Pontban 8 órakor lekapcsoltak mindent és pár perc után újra lett áram mindenhol.
2014. okt. 22. 09:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Biztosan kicserélték a trafóházban a biztosítékot.
2014. okt. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!