Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik a feltételek önkormányzati...

Mik a feltételek önkormányzati lakás bérlésében illetve vásárlásában?

Figyelt kérdés

Milyen feltételei van annak, hogy önkormányzattól béreljek lakást?

Ha most van ingatlanom, amit eladok, utána jogosult vagyok önkormányzati lakás bérlésére?

Illetve ha vidéki az illető, de Bp-en van bejelentett munkahelye, jogosult önkormányzati lakás bérlésére?

Akár melyik lakást megvehetem az önkormányzattól?


Aki felvilágosultabb, tapasztaltabb a témában, segítsen legyen szíves!


2010. jan. 24. 22:14
 1/2 anonim ***** válasza:

Ezelőtt 15 évvel úgy volt, hogy kértél egy lakást, aztán jó esetben 2 év mulva kaptál egyet, de csak ha nem volt saját lakásod, és minimálbér volt a fizud. Aztán ha ott laktál már 5 évet, utána meg is vehetted pl egy 6 milliós lakást ilyen 800 ezerért. Anyámék így vettek lakást anno, de azt hiszem már nem osztogatja az önkormányzat úgy a lakásokat.

Szóval most nem tudom mi a helyzet.

2010. jan. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ma már nincsenek ún. állami bérlakások, hanem szociális bérlakások vannak, amit nem lehet csak úgy "kibérelni", minden önkormányzatnál szabályozzák helyi szinten, ki kaphat. Általában hosszú éveket kell várni, kivéve, ha nagyon extrém eset áll fenn. Ha jól tudom, csak állandó lakcímmel rendelkező egyén adhat be egyáltalán igényt, Pesten csak abban a kerületben, ahova be van jelentve. Akármelyik lakást nem veheted meg, mert a szociális bérlakások nem eladók, kivéve ha mégis :)))
2010. jan. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!