Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Csaladi hazba koltoztunk a...

Csaladi hazba koltoztunk a futes cserepkalyhaval van megoldva mivel a faluba nincs bevezetve a gaz. Furdoszoba felujitasba kezdenenk. Kerdesem a kovetkezo lenne milyen vizmelegitot tegyunk?

Figyelt kérdés
A ferjem a konyhai cserepkalyhaba akar tenni egy vizkeringeto rendszert erre kotni egy ket futotestet,es venni egy villanybojlert,de hallottuk hogy lehet kapni olyan bojlert ami faval is es arammal is melegiti a vizet.melyiket ajanlanatok,es melyik az olcsobb?A furdo eleg nagy es felo hogy nem lesz benne eleg meleg,mint egy fatuzelesu kazannal ,de este mikor melobol hazajovunk nincs mindig kedvunk tuzet rakni a tusolashoz.a konyhaba amugy is mindig eg a tuz,csak azt mondjak ez a megoldas sokkal dragabb mint a fa+aram bojler.velemeny?
2013. febr. 3. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Drága az áram.
2013. febr. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
isten háta mögötti 1 hely lehet az.
2013. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%

"A ferjem a konyhai cserepkalyhaba akar tenni egy vizkeringeto rendszert"


Ezt kifejtenéd bővebben ?

2013. febr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
En nem tudom mi a neve a rendszernek tudom hogy a cserepkalyhaba vannak csovek szerelve es kell hozza egy viztartaly meg valami pompa vagy mi es ebbol megy a futotestekbe a melegviz de ezt bojlerhez nem lehet kotni...sajnos ugy veszem eszre nem sokan hallotak errol a modszerrol...azert kosz...
2013. febr. 3. 19:37
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Erre gondolsz?

[link]

Jó kis szerkezet,van a családban,de nem nektek való. Csak a kis fürdőszobát melegíti fel,a tiétek nagy.

Az elektromos része sem melegít gyorsabban(sőt!)mint ha fával tüzelsz,de nyáron jó,mikor nem kell tüzelni,esetleg nehéz begyújtani megeg nyári napokon egy kis kéményes falusi házba.

2013. febr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Villanybojlert szerintem csak akkor,ha van/lehetséges vezérelt("éjszakai")áramotok.

Ezt(is)olvasd át...

[link]

2013. febr. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szokratesz ***** válasza:
100%

Amire a kérdező gondol az a patkó. Egy vastagfalú csövekből hegesztett hőcserélő. Nem rossz megoldás, csak az fontos, hogy olyan személy hegessze aki tud is. Mert ha már be van építve és egy hónap után megreped valahol a hegesztés akkor sokba fog fájni a javítás.

Egyébként lehet ezt a rendszert kombinálni a használati melegvíz előállítására is, egy villanybojlerbe kell tenni egy rézhőcserélőt, és így télvíz idején (amikor rendszers a fűtés) akkor az előremenő ág előbb végigmegy a bojleren a megtermelt hő egy részét leadja majd utána megy a lakásba fűteni.

De a fürdőbe tényleg lehet tenni fatüzeléses bojlert is. Nagyon gyorsan megmelegíti a vizet (ált 80 literesek) és közben a fürdőt is bemelegíti. Én ilyennel nőttem fel gyerekkoromban. Emlékszem 3 marék csutával egy óra alatt volt forró víz.

2013. febr. 4. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hat igazan koszonom hasznos valaszokat kaptam,nem tudom mennyir lesz hozzaerto a szerelo de remelem tudni fogja a dolgat.megegyszer koszonom!!!
2013. febr. 4. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!