Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Röntgent felvételt hogyan...

Röntgent felvételt hogyan érdemes digitális fényképezővel lefotózni, hogy az a lehető legjobb minőségűre sikerüljön?

Figyelt kérdés

Emailben kell majd elküldenem, és fontos, hogy ne legyen elmosódott vagy sötét, és a címzett viszonylag jól lássa a részleteket.

Hogyan fotózzam?

TErmészetes fény legyen mögötte, vagy lámpával világítsam hátulról? És hogyan állítsam be a gépet?



#fotózás #kép #röngtent
2014. nov. 12. 11:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Esetleg szkenner?
2014. nov. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Legjobb eredményt szkeneléssel tudsz elérni.
2014. nov. 12. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Régi fotóról van szó, ami filmen van? Mostanában digitális képet készítenek, s el lehet kérni CD-n.
2014. nov. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Filmre készített röntgent képet kellene lefotózni, és kizárólag a digitális fényképezőgép jöhet szóba, mert ez van. Szkennelni jelenleg nincs lehetőségem, épp ezért tettem fel így a kérdést. Tehát most alternatív lehetőség nincs. Legalábbis nem hinném, hogy házilag még létezne más megoldás, ha nincsenek hozzá eszközeim, mint pl a szkennel...


Valaki tudna segíteni?

Esetleg aki csinált már ilyet...?

2014. nov. 12. 13:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Orvosnak lesz?

Tipp, nem biztos, hogy kifogástalan lesz. Sőt!

Napfényes ablakra ragassz fel síma, fehér, vékony papírlapot. Mondjuk gyűrődésmentes zsírpapírt, pauszt. Az elé a filmet. A nap hátulról megvilágítja, a papír szétszórja a fényt. Megpróbálsz nagyon pontosan szembe állni vele a fényképezőgéppel, s exponálj.

A feléd eső oldalon a filmre a lehető legkevesebb fény kerüljön! A legjobb az lenne, ha egy dobozból még egy alagutat is fabrikálnál köré.

2014. nov. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha kisebb méretű, akkor megpróbálhatod, hogy megnyitsz egy fehér oldalt, és a képet ráteszed a monitorra. Este csináld, villany nélkül.
2014. nov. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja és persze, akárhogy fotózod, utólag feljavíthatod valamilyen progival.

Én a PhotoFiltre nevű ingyenest szoktam használni. Egy nyomás az élesítés gombra, egy a gamma korrekcióra, egy a kontrasztra, és egyből látványos a javulás.

2014. nov. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi 6#-os! Zseniális ötlet, már meg is csináltam, úgy látom jobb, mint a napfénnyel vagy a lámpafénnyel.
2014. nov. 12. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!