Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Helyettesíthetem hyperol...

Helyettesíthetem hyperol tablettával a hidrogén peroxidot? (lent)

Figyelt kérdés

úgy olvastam hogy a tablettába karbamid peroxid is van. nekem egy kísérlethez kéne az anyag.

ha nem lehet akkor honnan szerezzek H2O2-t?



2014. nov. 21. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg az Azur vegyszerboltban (József krt) vagy egy fodrászcikk szaküzletben.
2014. nov. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

kösz a választ.

az azúrra én is gondoltam de túl messze van. a gyógyszertárba meg nem hiszem hogy kiadják egy 16 évesnek.

szerinted a hyperollal ugyanolyan hatást el lehet érni mint a h2o2-vel pl a HMTD -hez?

2014. nov. 21. 16:04
 3/6 anonim válasza:
Szia! :) Helyettesítheted Hyperol tablettával, mivel az kötött állapotú dihidrogén-peroxidot tartalmaz. Feloldod egy kis vízben és készen van a H2O2 vizes oldata.
2014. nov. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

még anny hogy nem tudod hogy hány tablettát oldjak fel ha 32% os oldatot szeretnék?

mondjuk 1 vagy fél dl-ben.

2014. nov. 27. 22:39
 5/6 anonim válasza:

3. vagyok. Számold ki a víz tömegét, az az oldószer, a Hyperol tabletta pedig az oldott anyag.


oldószer + oldott anyag = oldat


x g Hyperol tabletta / x g Hyperol tabletta + a víz tömege, amit ismersz = 0,32


kiszámolod, hogy hány gramm Hyperol tabletta kell ahhoz, hogy 32 m/m%-os oldatot kapj, leméred egy db Hyperol tabletta tömegét, és annyi db-ot oldasz majd fel a vízben, amennyi kiad annyi grammot, amit kiszámoltál :)

2014. nov. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

jaj tényleg ezt 7. ben tanultam...

köszi :)

2014. nov. 29. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!