Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Párommal albérletbe lakunk...

Párommal albérletbe lakunk aki 5hetes várandos kidobhatnak igy most az albibol?

Figyelt kérdés
albérleti szerzödés nincs,nyugta arrol hogy valaha fizettem volna nincs. Föbérlö rendörségre akar menni hogy nem akarok kiköltözni. szoval kidobhat?
2014. nov. 29. 09:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Ő dönti el ugyanis, hogy gyerekesnek ad-e ki lakást.
2014. nov. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben önkényes lakásfoglalónak vagy minek minősültök. Szerintem kidobhat, főleg ha van állandó lakcímetek máshol. Még az se kizárt, hogy megbírságolnak.

Nem vagyok a szerződés nélküli albérlet ellenzője, én is laktam így, de ez csak akkor működhet, ha jó viszonyban vagytok a főbérlővel. Jelen helyzetben ugyanis semmilyen jogotok nincs vele szemben.


Az a legokosabb, ha most rögtön elkezdtek új lakást keresni, ahova gyerekkel is mehettek. Ha a főbérlő emiatt akar kidobni, akkor kérj tőle haladékot, hátha ad. De magas lóról beszélni vele nem érdemes, mert nektek hivatalosan tényleg semmilyen jogotok nincs.

2014. nov. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
dehát én fizetek rendesen!!! van nálla 180000kaucio ezt is letagadja
2014. nov. 29. 10:10
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szóval akkor ha jól értem, az a helyzet, hogy ti kivettetek egy lakást tőle feketén. Leraktatok 2 vagy 3 havi kauciót, de erről sincs papír.

Időközben terhes lett a barátnőd, és amikor ő ezt megtudta, felmondta a lakást. Jól értem?


Ebben a helyzetben is a megegyezést javaslom. Bár nem tudom, hogy ha már a rendőrségnél tartotok, akkor mennyire hajlik rá. Egyezzetek meg, hogy meddig laknátok még ott, és akkor elköltöztök, a kauciót pedig ő visszaadja. Más megoldás ebben a helyzetben nincs, ha hivatalos útra tereli a dolgot, azzal ti csak rosszul járhattok.

2014. nov. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Hogy lehet egy idegennek odaadni 180ezer ft-ot papír nélkül??????
2014. nov. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lehetne egy terhes nöt elküldeni az albérletböl? Még szerzödéssel is felmondhatnak neki, feketén meg semmi joga sincs ott élni, örülhet, ha nem jelenti fel a tulajdonos, hogy jogcím nélkül beköltözött.


A terhesség magánügy, semmilyen elönyt nem jelent sehol, kivéve, hogy a munkahelyen nem mondhatnak fel neki.

2014. nov. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!