Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha 30-40 ember érkezik vendégs...

Ha 30-40 ember érkezik vendégségbe, levetessem velük a cipőt?

Figyelt kérdés
Idén nálunk lesz a nagy családi karácsony, ez nálunk mintegy 40 embert jelent. Kertes házban lakunk, úgyhogy biztosan lesz ki-be mászkálás, plusz nem nagyon van hova tennem ennyi cipőt úgy, hogy ne legyenek útban, de mégis elöl legyenek, és ennyi vendégpapucsom sincs. Viszont fehér parketta van a nappaliban, szőnyegpadló a kisebb szobákban... mit tennétek a helyemben? Korábban amúgy anyukáméknál volt ez az esemény, náluk nem kellett levetni a cipőt, tele is lett a lakás homokkal, sárral az esemény után :(
2014. dec. 10. 09:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
A vendégekkel nem illik levetetni a cipőt.Nem kell vendégeket hívni ,ha ez gondot okoz.
2014. dec. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk a családtagok automatikusan lekapják a cipőt.

Ha idegenek jönnek, vagy látom, hogy úgy öltözött, hogy a cipő is része az öltözetének, akkor ilyenkor előveszem a gyerek nedves popsitörlő kendőit, és az érkező cipőjét sajátkezűleg megtisztítva - megkérem hogy húzza vissza...

2014. dec. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 kovpet ***** válasza:
77%
Vannak ilyen műanyag cipővédők, nem tudom, hogy mi a hivatalos nevük. Olyan, mint egy zokni és gondolom, minimális lehet az áruk. Talán olyanokat kellene használni. Akkor nem kell levenniük a cipőt, de nem lenne kosz sem.
2014. dec. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
52%
Addig, amíg ott vannak akkor, csavard fel a szőnyegeket, és csupán felmosol másnap. Amennyiben persze ez lehetséges. 30-40 embernél szerintem felesleges ezt megtenni. Én meg amúgy is utálok mezítláb mászkálni, gondolom ennyi papucsod meg nincs otthon.
2014. dec. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
55%

Gyógyászati segédeszköz boltban (esetleg munkaruhaboltban) lehet kapni 10-es csomagokban olyan lábzsákot, amit pl. intenzív osztályon kell felhúzni a cipőjükre a látogatónak. (De pl. az igényesebb ingatlanközvetítők is használják, ha vevőjelöltet visznek valahová.) Filléres dolog, praktikus, akár többet is vehetsz belőle.

Így a levetett cipőknek sem kell helyet találni és a cipőt sem kell levetetni senkivel, ami esetleg kellemetlen lehet egyes vendégek számára...

2014. dec. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 kovpet ***** válasza:
80%
# 5: Erre gondoltam én is, köszi. Meg is nézem, hátha nekem is jól jön majd egyszer :)
2014. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%
Nem a kérdeshez tartozik, de én nem szeretnék órákig bunda bakancsban lenni egy 20 fokos szobában. Nem tudom másnak miért okoz gondot levenni a cipőt...
2014. dec. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%
A lábzsák nagyon vékony műanyag (egyetlen hátránya, hogy épp ezért kissé szakadékony, de egy estére megteszi), vékonyabb cipőben is alig érzi az ember, hogy a lábán van. De fel is lehet ajánlani a választást: akinek az kényelmesebb, vegye le a cipőt, aki meg nem akarja levenni, húzzon lábzsákot. Én zokniban kellemetlenebbül érezném magam, mint lábzsákban.
2014. dec. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A lábzsákra gondoltam már én is, csak olyan nevetségesnek tűnik, hogy itt lesz tényleg 30 ember biztosan, de lehet, hogy 40 is, és mind lábzsákban fog üldögélni. Mintha valami nyomozás lenne :) A nedves törlőkendős megoldás jobban tetszik, egyszer kell rajta túlesni érkezéskor, és utána nincs semmi gond. Csak ne menjenek ki a kertbe :) Amúgy szépen felöltözve, nem bunda bakancsban szoktak érkezni ilyenkor a rokonok.
2014. dec. 10. 11:46
 10/14 anonim ***** válasza:
51%

Ennyi vendéghez wc-d is van elegendő .Ez nagyobb probléma tud lenni ,mint egy pót papucs .

Családi összejövetel lesz,igy megkérheted őket ,hozzák magukkal a papucsaikat is .

2014. dec. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!