Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Az normális, hogy panel...

Az normális, hogy panel lakásban a wc mögül minden nap nagyon erősen átjönnek a szomszédoktól a sütési szagok?

Figyelt kérdés

Voltam már panelben, de ennyire sehol sem éreztem. Most viszont ahogy belekezd a főzésbe a szomszéd (gondolom az, akivel közös a vizesblokk aknája), egyből terjeng a wc-ben és fürdőben. De olyan erős, hogy zárt ajtóknál a szobákba is bejut.


Olvastam, hogy ha valaki rákapcsol valami elektromos szellőzőt az aknába, az tilos, mert megöli a gravitáció alapú szellőzést. Ez lehet esetleg? Vagy valaki a szagelszívóját kötötte rá? Egyszerűen másra nem tudok gondolni.


Ha ezek közül bármelyikről van szó, akkor mit lehet tenni, kinek lehet szólni? Mert ezek elvileg tilosak.



2014. dec. 14. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy valami szagelszívót, vagy páraelszívót kötött a szellőzőre, de ez tudtommal nem tilos, mivel ha megfelelően működik a panel szellőzőrendszere, és nincs eldugulva sehol semmi, akkor az kiszáll magától anélkül, hogy bármit befolyásolna.
2014. dec. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Én úgy tudtam, hogy semmiféle "mesterséges" meghajtású szellőzőt nem lehet rákötni, mert a panelek esetében pontosan a "natúr" gravitáció biztosítja a jó szellőzést. Ha ezt megtörik, akkor szenvednek a lakók a szagoktól, mert nem szellőzik rendesen a rendszer.

De lehet, hogy rosszul tudom.


Viszont ez a helyzet tarthatatlan. 1 órája kezdtek bele valahol a főzésbe, és hiába csukom be a fürdő és wc ajtaját, még a nappaliban is érezni, mit főznek fentebb/vagy lentebb. :/

2014. dec. 14. 11:42
 3/7 anonim válasza:
40%

Ne haragudj

De még mindig jobb,hogy a sütési szagok jönnek át a wc mögül,mint más szagok...

2014. dec. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Persze, annál jobb. De akkor is rendkívül zavaró, mikor egész nap égett olajszag terjeng a lakásban, ahol még a száradó ruhák is magukba szívják.
2014. dec. 14. 12:19
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek. Mi is ilyenek miatt hagytuk ott a panelt. Iszonyú szagok voltak , meg zajok. Egyszóval én szükségből voltam ott.
2014. dec. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A panelok szellőzése 1 közös csőre vannak bekötve .

A szenyvíz is egy közös csőbe megy ,csak a wc nél ,egyéb lefolyóknál van bűzelzáró,és ezért nem jön a szag vissza .

Egyedül a kémény használata nem közös senkivel,ha van .

2014. dec. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Utánanéztem, és jól gondoltam, hogy abba az aknába, ahol a vízcsövek mennek, TILOS bekötni szagelszívót. Ettől függetlenül sok szaki megcsinálja, de tűzveszélyes, és TILOS. Nos, valószínűleg ez történhetett itt, mert mást nem tudok elképzelni. Egyszerűen ennyire masszívan, erősen nem érezhetném a konyha szagokat a wc-ben és a fürdőben a szellőzőből.

Már csak az a kérdés, hogy mit lehet tenni? Ha szólunk, akkor lehet, hogy büntetik az érintett lakót, de kb mi is utálat tárgya leszünk. Közben csak azt szeretnénk, hogy ne bűzölögjön 10-14 óra között az égett olaj, meg hús szaga a lakásunkban zárt ajtók ellenére is. :(

2014. dec. 15. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!