Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van mérhető költségcsökkentő...

Van mérhető költségcsökkentő hatása ha nem gázzal fütünk hanem fával meg szénnel? Hogy oldjam meg hogy legalább 8 oráig ne kelljen a vegyestüzelésü kazánba pakolni? Ha nem vagyunk itthon

Figyelt kérdés
2010. febr. 3. 16:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Van. A fával kb fele annyiért tudsz fűteni, mint gázzal. Száraz fát, és egy jó hatásfokú kazánt figyelembe véve persze. Ugyanakkor kényelmetlen pakolgatni rá. A komfortfokozat növeléséhez puffertartály beépítése javasolt, amit méretezni kell a ház energetikai jellemzői alapján. Ennek a költségét és az elvárt megtérülési időt figyelembe véve már nem is biztos, hogy olcsóbb a fa.


Úgyhogy el kell dönteni:

- spórolunk, és kényelmetlen, mert hazaérve hűvösebb van

- beruházunk, ez pénzbe kerül, de olcsóbban fűtök, és ez valamikor majd megtérül

- marad a gáz, mert bár ugyan drágább üzemeltetni, de már ki van építve, és kényelmes.

2010. febr. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
83%

Hogy drágább-e a gázzal való fűtés azt feltételezem, de nálunk nincs gáz.

Én fával tüzelek a kazánt naponta kétszer rakom tele, hétvégén háromszor-négyszer.

Hét közben a nappaliban, ahol padlófűtés van 18-19 fok a hőmérséklet, a radiátorral fűtött fürdőben 22 fok, míg a hálókban 20 fok.

Ehhez a kazán öszzes ajtajának a szigetelését szilikonnal javítootam, hogy ne kapjon a réseken keresztül szabályzatlan levegőt és felszereltem egy huzatszabályzót. Ezzel a szabályzóval a víz hőmérsékletét 50 fok körül tartom. (A padlófűtés 27 fokra van szabályozva.)

Tettem a fűtőkörbe egy 120 literes Hajdú villanybojlert, aminek a fűtését bekapcsolom, ha hosszabb időre magára hagyjuk a házat, hogy ne fagyjon szét a rendszer.

Ez a felállás nálam már öt éve működik.

2010. febr. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
kipróbáltam. 50-60kg száraz akácot simán benyel egy nap a kazán+ vagy6-8kg lengyel kszenet. igy még nem olcsóbb mint a gáz
2010. febr. 6. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!