Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ti melyiket választanátok?...

Ti melyiket választanátok? Családi ház vs panel?

Figyelt kérdés

A párommal szert tettünk egy családi házra. (azért írom hogy szert tettünk, mert nem vettük, nem örököltük, így sikerült kimászni egy nagy anyagi problémából...)

Ő szeretné eladni, vagy elcserélni egy városi panel lakásra. Én szeretném megtartani, jó, hogy nagy a konyha, a nappali, van szép udvar, vannak gyümölcsfák, stb...

Szerinte jobb a városi panel, mert közel az óvoda, a bevásárlóközpontok, nincs annyi csekk, nem kell fát hasogatni télen, stb...

Ti melyiket választanátok? Egyébként a családi ház 12 km-re van a várostól, tehát nem egy egetrengető távolság.


2014. dec. 26. 16:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
37%
-lesz aki erre szavaz,lesz aki arra....
2014. dec. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
na, hát spec ilyen semmi válaszra nem számítottam, mint a tiéd, de bízom benne, hogy a többség a kérdésre válaszol majd egy pár érvvel :)
2014. dec. 26. 16:58
 3/18 anonim ***** válasza:
68%
Hát mi laktunk családi házban, de eladtuk és vettünk egy 3szoba+nappalis lakást Győrben, a családiházunk csanakon volt, mi azért cseréltünk mert általában mindig dolgogunk vagy a munkahelyünkön vagy haza is viszünk munkát, szerettük a családiházunkat mert nagy volt de egyszerűen a munka mellett nem tudtuk gondozni a kertet meg ilyen ház körüli teendőket. És mivel nem akartunk pénzt kidobni takarítóra meg kertészre ezért fél év gondolkodással beadtuk a derekunkat és elköltöztünk, jó itt is mert minden közel van, majd ha lesz gyerekünk akkor visszaköltözünk de addig is tökéletes a panel :)
2014. dec. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha elővesztek egy kockás papírt és kiszámoljátok a költségeket, egymás mellé teszitek a két ingatlanban rejlő lehetőségeket és korlátokat, valamint a Ti hajlandóságaitokat és képességeiteket, akkor talán könnyebben lehet dönteni.
2014. dec. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Laktam panelban, de nem mennék még egyszer vissza! A költségek ott sem kevesebbek, és állandó volt a vita a többi lakó között. Minden áthallatszott a szomszédoktól, a kutyák ugattak, stb., a fiatalok hangosan bömböltették a zenét. Csoda volt, ha egy nap vagy este csönd volt.

A gyerekeket le kellett vinni a játszótérre, és otthon is csak csendben játszhattak, Ami nem mindig sikerült.

2014. dec. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Igenyektol fugg, en a csaladi hazat valasztanam, persze csak akkor ha jo allapotban van. Laktam mar csaladi hazban, tarsas hazban is, elobbi jobb sztem.
2014. dec. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%

Egyértelmű számomra: családi!

Feltéve, ha van a fenntartáshoz pénzetek.

2014. dec. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

a ház remek állapotban van, nem akar összedőlni, nem repedt a fal, nem ázik be, nem vizesedik, nem penészes, semmi baja...egyszerűen relatíve messze van a várostól, nincs óvoda, kb ennyi...

Mivel a gyerekvállalás még messze, így utóbbi szerintem annyira még nem lényeges.

Hiába próbálom meggyőzni a páromat, hogy senkinek nem füttyszóra meg csettintésre lesz egy kész, szép háza, hanem hosszú évek folyamatában, meg hogy télre fát más is vág, nem lenne vele egyedül. Két fizetésből élünk, most vettünk egy kis fogyasztású autót, sokan élnek úgy gondolom messze a munkahelyüktől. Ez 12 km letudható...

2014. dec. 26. 18:10
 9/18 anonim ***** válasza:
74%
Ez egyénfüggő! Én laktam ebben is és abban is! Mondjuk azért az nagy kérdés hogy a neveteken van e már a családi ház? Nem tudom hogy lehet csak úgy szert tenni rá de ez mindegy is. A lényeg hogy ha a neveteken van akkor mennyit kellene rákölteni vagy kell e egyáltalán rákölteni. Hol dolgoztok? A környéken vagy a faluban vagy a nagyvárosban? Az sem mindegy hogy egy kis zsákfalu 500 nyugdíjas lakossal vagy egy olyan falu ahol laknak 2500-an és van normális átmenő forgalom meg tömegközlekedés és nem két busz jár egy nap. Konkrét falut nem de a nagyvárost ami környékén van leírhatnád mert nem mindegy hogy jászberény kazincbarcika ózd vagy esetleg győr vagy sopron környékén van. Nézni kell a ház értékét mert ha így ér pl. 5 millát, de még rá kell költeni 3-at akkor az 8-ba lesz és nem mindegy hogy hasonló házak mennyiért mennek arra, mert két év múlva lehet el akartok költözni és akkor nem tudod eladni csak 6 milláért. Akkor nem éri meg mert lehet a nagyvárosba ahol dolgozol 6 milláért veszel egy teljesen jó panelprogramos 55-ös lakást és csak festeni kell beköltözés előtt. De ha jó kis faluban van és kevés a puertó ricói kissebség és nem lopják ki alólatok a kocsit is és csak 1 millát kel rákölteni de a ház értéke 8-10 milla akkor megéri. Azt is számításba venném hogy kinek mennyire fix a munkahelye. Tudom hogy ilyen már nem nagyon van de körülbelül csak lehet tudni valamennyire hogy kell-e váltanod 1 év múlva? Meg számold hozzá hogy ki mivel jár dolgozni milyen szinten térítik az utazást mert az sem mindegy mert lehet hogy 5 év alatt többet elutaztok mint ha kicsivel drágábban vesztek egy panelt. Az sem mindegy hogy ti házilag meg tudtok e javítani a házikón dolgokat gondolok itt tető kerítés festés vakolás garázs stb vagy fizettek érte valakinek. És hogy van e megtakarított pénzetek lakás vásárlásához vagy hitelt fogtok még felvenni és beledöglötök a törlesztőbe. Ki mennyit van otthon mennyit dolgozik mert ha mindketten látástól vakulásig akkor felesleges a ház. A panelban lehet csendes szomszédokat fogsz ki nekünk ilyenek vannak és hálás is vagyok érte de a szomszéd bármikor eladhatja a lakást és idióták jönnek a helyére. A többit meg ismerjük: Rezyi közös költség fűtés stb minek milyen költségei vannak mennyire vagytok zöldség gyümölcs evők vagy eléltek tescós konzerven mennyire akarod magadnak megtermelni a dolgokat! Szóval elő a papírt meg mindketten írjátok fel kinek mi a fontosabb fontossági sorrendbe minden apróságot vegyetek számításba még ami butaságnak tűnik azt is! Aztán győzzön az előnyösebb! De azért majd válaszolj hogy melyik nyert!
2014. dec. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló, ez kimerítő volt :)

Igyekszem reagálni: A ház a nevünkön van. Mindketten a városban dolgozunk, nevezzük nevén - Egerben. Nem zsákfalu, előtte, utána is vannak falvak. A lakosság 1000 környékén van, bolt, pizzázó, orvosi rendelő megvan, buszközlekedés teljesen jó, félóránként minimum.

Egyébként a falu teljesen kisebbség mentes, ezt minden túlzás nélkül írom, egy család sincs ilyen.

Az utazás megoldott, én ingyen utazom busszal, a párom pedig a kisköbcentis autóval, amibe egy héten ha betankolunk 5ezret, végig kitart.

A házon mivel kölcsön van, így fix áron + forint alapú kölcsön kifizetéssel áruljuk, ami így 11 millióra jön ki. Azt gondolom, hogy egy 5 szobás házért ez nem sok...

Érvelésből állnak már-már a napjaink. Én szeretnék a családi házban élni nagy kerttel, nyársaló hellyel, ezzel a sok szobával, a konyhával, amiben elférek, ha le kell hajolnom valamiért, ellenben egy panel konyhával. Igaz, hogy több a rezsi, mint egy lakásban, de valamit valamiért.

A párom mindig azzal jön, hogy ha majd lesz gyerek, buszozhatok be a városba vele, ott meg már alapból közelebb az orvos, stb...Szóval sok érve nincs, egyszerűen közelebb a munkahelye, kényelmesebb és 0 házkörüli munka.


Leginkább azért írtam ide, hátha találok mások véleményéből olyat, ami nekem is tetszik és eddig még nem jutott eszembe, hogy elmondjam neki, hátha meggyőzöm, mert sajnos hajthatatlan...

2014. dec. 26. 20:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!