Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy fogjak meg ügyes, rafinál...

Hogy fogjak meg ügyes, rafinált egeret?

Figyelt kérdés

A csapdát fél centis helyen kikerüli, vagy átugorja.Reggelre mind a két csapda lecsapodott megette a kaját róla, de a kis drága még mindig itt szaladgál.Nem félénk, közelmerészkedik hozzánk, nem bújkál.

Régebben nem érdekelt ha "lakótársam" volt, de most félek hogy megharapja a kisfiam vagy megrágja a gázpalack csövét!

Olyan érzésem van, mint ha az Egértanya című fílmből lenne ez az egérke!


2010. febr. 6. 11:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már ilyen bátor, próbáld meg belekergetni pl. egy dobozba! Mondjuk beszorítod az ágy mögé, és az egyik végéhez egy dobozt tartasz, a másik végéről meg zavarja valaki! Mi így csináltuk korábban, mikor leszökött egy a padlásról.
2010. febr. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%
Hú nyáron három hónapig kergetőztünk, lestük egymást. Már tiszta ragasz volt a metlaki, a hűtő környéke, de én ragadtam bele az egér méregbe nem pedig ő. Káromkodtam, szidtam, már a kutyát is behívtam, az meg felborította a dohányzóasztalt, több lett a károm mint a hasznom. Basszus cselesek ezek az egerek, a kábeleket összerágta, bement még az edényekbe is. Egérszag, egérszar minden volt. Egy kis mocsok miatt kikészültem. Aztán vettem valami sárga granulátumos egér mérget, abból jól bekajált és elpusztult! Nem akartam a vesztét, mert a bejárati ajtót is kinyitottam, hátha kimegy, de nem.
2010. febr. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
76%
Vagy kérj kölcsön egy ügyes, rafinált macskát. Persze előtte mérget meg ragasztót el kell távolítani. Ha van valaki a környéken, macskával, szerintem érdemes elkérni...
2010. febr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Mezőgazdasági boltban lehet kapni un. humánus egérfogót. Ez egy harang formájú dróthálóból készült szerkentyű, aminek elhajtható az alja. Az egér bemászik a tetején lévő hálószerű alaguton, mert pl. a dió vagy a sajt a lap alján, belül van, de a háló miatt már vissza nem tud mászni. Megfogja a drágát, aztán kiviszed, elfordítod az alját, az egér meg menekülni fog, de nem ölted meg. Én már régebben vettem, az ára kb. 300.-ft volt.
2010. febr. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Egy befőttes üveg szája alá ügyesen helyezz egy fél diót,hogy a dióbél befelé álljon.Ha belülről meglöki, rácsapódik az üveg.
2010. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi kartonpapírra tettünk ragacsot, annak a közepére diót. Az egész családot elkaptuk (11 db) apránként, kb. 1 hét alatt.
2010. febr. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Magasfalú edénybe (pl. fém vagy műa vödör) tegyél részben megtört kukoricát, kis darab szalonnát, sajtot. Kívülről támassz oda egy deszkát, amin az egér szépen felmasírozik az illatokat követve. Beugrik a vödörbe, jól belakmározik, viszont a sima falon nem tud kijönni, meg kell várnia téged. Fogod a vödörrel együtt és jó messzire elviszed a házadtól (mezőre, parkba, stb.), ahol szabadon engedheted. Vigyázz, ha csak az udvarra, vagy a szomszédba viszed, visszajön! :=)
2010. febr. 6. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!