Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Venni akarok egy ergonomikus...

Venni akarok egy ergonomikus eliptikus trénert ami ugye árammal müködik. A leírtak alapján mennyire nagy a fogyasztása?

Figyelt kérdés

Ha jól gondolom ez nem fogyaszt sokat ugye? Csak mert számítógép van több is a házban pl. azokat nyugodt szívvel működtetem, de nagy teljesítményű dolgokat nem szoktam csak úgy elővigyázatosság nélkül müködtetni.


Teljesítmény: 30-300 wattig szabályozható 10 wattos lépésekben


Áramellátás: 220V - adapter



2015. febr. 3. 16:31
 1/8 kovpet ***** válasza:
Általában nem szoktak ezek áramot igényelni, maximum az adatok kijelzéséhez. Persze nem zárom ki, hogy olyan is van, amihez kell áram, de nem nagyon látom értelmét.
2015. febr. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

elemes változathoz képest annyi a különbség, hogy ez wattosan motoros mágnesfékkel nyomja az ellenállást 10 wattos lépésekben maximum 300 wattig 30-tól kezdődve (ezek a wattok nekem kínaiak).


illetve részletesebb adatokat nyújt a kijelző + memória is van benne, míg az elemesben nincs.

2015. febr. 3. 16:43
 3/8 anonim ***** válasza:
váltsd át a max teljesítményét (300) kilowattba. Ezt szorzod (órában) a használt idővel megkapod a Kwh-t, majd a szolgáltatód oldalán megnézed mennyibe kerül 1 Kwh.
2015. febr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 kovpet ***** válasza:

Furcsa, mert ha tekersz valamit (= munkát végzel), azzal áramot lehet ugye termelni, nem hogy még fogyasztani kellene azt a kívánt hatáshoz.


De tegyük fel, hogy tényleg fogyaszt, akkor az előző jól írta, számítható lenne a fogyasztás. 1kWh mondjuk durván 50 forint. Tehát maximális terhelésen óránként 15 forint lenne a fogyasztás, ha el nem számoltam fejben.

Amúgy komoly szobabicikli nekem 100W-os átlagokat ír, aerób tartományban, tehát nem menne maxon.


De mondom, gyanús itt nekem valami :)


Ez a 100W az a teljesítmény, amit én adtam le átlagosan. Tehát ezzel kb annyit termeltem volna, ha generátort tekerek és nem szobabicajt. Neked az elliptikus tréneren miért lenne fordítva? :)


Nem tudod belinkelni a konkrét típust?

2015. febr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

[link]


ezzel szemezek leginkább.

2015. febr. 3. 17:51
 6/8 A kérdező kommentje:
nem a fogyasztása érdekel, hanem hogy 300W problémát okoz-e a hálózatnak? Mihez hasonló ez a mennyiség mint elektronikus eszköz? Régi hagyományos TV? Vagy annál azért több?
2015. febr. 3. 17:55
 7/8 kovpet ***** válasza:

300 Watt az semmi, egy harmad porszívó, ettől ne tarts :)


Hát, nem tudom. Lehet, csak arra kell az áram, hogy a fokozatokat állítani tudd? Minden esetre a mellékelt youtube videón a csaj nem nagyon húzza ki, amikor használat után arrébb tolja :)

2015. febr. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ja 300 az semmi, az ilyen 2 személyes kis filteres kávéfőzők fogyasztanak ennyit
2015. febr. 4. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!