Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nagyon durva lakás- és lépcsőh...

Nagyon durva lakás- és lépcsőházbeázás, mit tehetek?

Figyelt kérdés
A sztori a következő: tavaly vettem egy lakást, a fürdőszoba picit ázott. Később kideült, hogy nem is kicsit, a volt tulaj csak hirtelen "befoltozta", hogy ne legyen feltűnő. Kb egy hónap alatt teljesen átázott az egész. Többször kerestem a felsőszomszédot, de senki nem lakik a lakásban. Üzentem is neki, kerestem, majd egyszer visszaüzent, hogy ő már rég megcsináltatta a hibát. Azóta is hiába keresem. Szóltam a közös képviselőnek aki megígérte, hogy beszél a felső lakás tulajával és megadja neki a számom, hogy keressen fel. Nem történt semmi. Most már olyan rossz a helyzet, hogy napi szinten potyog a vakolat a fürdőkádamba, sőt már a konyhámban is elkezdett penészedni a plafon és már a lakás mellett a lépcsőház is ázik, ott is elkezdett lepotyogni a fal. Megint kerestem a közös képviselőt és megint csak annyit értem el, hogy "jó majd szól a felső szomszédnak". Annyit még megtudtam tőle, hogy van a házon biztosítás. Most ott tartok, hogy gyakorlatilag a lakhatatlanság határát súrolja a lakásom, fürdeni se lehet mert közben omlik rám a mennyezet, nem beszélve a penészedésről, a konyhámban ugyanez. A lépcsőházban a lakás mellett omlik a fal, néhol már a téglák is kilátszanak és senki nem tesz semmit. Elképzelhető, hogy nem is, vagy nem csak a szomszéd lakásban vannak gondok, hanem a ház hibája, de lényeg a lényeg, hogy ezzel valamit kezdeni kell, de sz.rik rá az összes illetékes. A közös képviselő egy nyugdíjas tata, aki csak a "majd-majd"-ot tudja hajtogatni. Hát mi a fenét tudok csinálni ilyen esetben? Nem bontathatom szét a házat? Különben sem az én feladatom ez, az kicsit abszurd lenne. Mit csináljak? Már azon gondolkodom, hogy jogi útra térek. De mégis merre, hova induljak? Kihez lehet ilyen körülmények között fordulni?

2015. febr. 21. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Zaklasd minden nap a közös képviselőt nyugodtan.

Menj el a legközelebbi lakógyűlésre, és ott tedd fel a kérdésed a közös képviselőnek mindenki előtt.

Mondd el hogy te hányszor kérted a segítségét, és nem történt semmi.

Ha ez után sem fog, kezdeményezd a közös képviselő lemondatását, mert alkalmatlan a feladata elvégzésére...

(Üdv: egy közös képviselő asszisztense)

2015. febr. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fecó86421 válasza:

ez elég nehéz kérdés- talán a társasházi törvényben talál megoldást a problémára- itt a link: [link]

Nyilván a képviselő leváltása nem oldja meg a helyzetet.

2015. febr. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

De megoldja.

Mert egy másik közös képviselő esetleg megjavíttatja a hibát, és megszünteti a beázást.

2015. febr. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 kunu lenke ***** válasza:
Szia.ÜGYVÉD!!!Az küldhet neki felszólítást a helyreállításra vagy per.
2015. febr. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy egyértelműen nem tudni, mi a probléma. Vagy a felső szomszéd, vagy közös vezeték. Ha az derül ki, hogy felső szomszéd, akkor is kezdeményezhetem a közös képviselő leváltását? Ebben az esetben is kötelessége lenne a közös képviselőnek intézkednie? Ha a ház a hibás, akkor egyértelmű, de ha a felső szomszéd, akkor nem vagyok benne annyira biztos. Másrészt akkor most indítványozom, hogy váltsuk le a közös képviselőt, ami még ha sikerül is, ki tudja hány hónap, és már így is fél éve ázok, még ennyi, vagy ennél több időt nem szeretnék ilyen állapotban tölteni. Egy fórumon azt tanácsolták, hogy írásbeli felszólítás után indítsak birtokvédelmi pert. De ez megint kérdéseket vet fel. Ki ellen? A ház(közös képviselő) ellen, vagy a szomszéd ellen? Mindkettő ellen? És utána amelyikről kiderül, hogy nem is volt hibás? Meg még azt is írták, hogy erre valószínűleg nem is fog fizetni a biztosító, vagy csak egy részét, mert a bebiztosított érték gazdája köteles az érték óvására, csak ami ennek ellenére hibásodik meg, arra fizetnek. Márpedig ránézésre se egy új keletű dolog ez, sokkal hamarabb kellett volna intézkedni. És ha ilyen eset van, hogy a biztosító nem, vagy részben kártalaít, akkor a különbözetet a károkozónak kell fizetnie. Ez mondjuk világos, hogy ha ez lesz, akkor majd ki ellen indítsak kártérítést, mert akkor már tudni fogom, de most nem tudom, hogy a birtokvédelem ki ellen induljon.
2015. febr. 22. 16:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia

ÜGYVÉD! Ha megbántad a vásárlást pereld be az eladót.

Nem tájékoztatott megfelelően, elrejtette a hibát.

Vásárlástól egy éven belül vissza lehet vásároltatni az eladóval!

2015. ápr. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!