Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Durva környékre költözés...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Durva környékre költözés közösen, vagy szakítás? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta a patinás belvárosban élek, régebben a szüleimmel, egyetem óta meg egyedül, barátnőkkel. 3 éve vagyok együtt a barátommal/vőlegényemmel.


Kapott pénzt a szüleitől (de csak 6 milliót), hogy vegyen egy lakást, mert most albérletezünk (amivel egyébként semmi bajunk nincs).


A barátom már ki is választotta a lakást, hajthatatlan, csak az kell neki. Amúgy a lakás maga jó, 3 szobás. De Csepel késelős környékén van (taxival kellene hazajárnom és a szomszédság is nagyon húzós). A munkahelyem reggelente 1,5 óra busz-hév-metró-másik metró-busz útnyira lenne attól a lakástól.


Nem tudom, mit tegyek. Képzeljétek el a gyerekkorotok óta megszokott jó környéket, jó közlekedést, gyönyörű helyeket, és azt, hogy ezt le kellene cserélnetek valószínűleg örökre egy paneldzsungelért, ahol durva emberek élnek. (azért örökre, mert úgysem veszünk újat egyhamar)


A szakítást nem akarom emiatt, de nem tudom, hogy mit tegyek. Tanácstalan vagyok.:( Felmerült benne, hogy milyen lesz az a környék 15 év múlva, mire a gyerek majd egyedül jár haza...(nincs még gyerekünk)


Ti költöznétek, aztán majd lesz valahogy? Mondtam neki, hogy vegyünk közösen lakást, és akkor már vehetnénk 12-ből akár Zuglóban valami kertesházas részen, de nem akarta ezt a megoldást.


24L



2014. júl. 14. 13:19
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked nem felel meg, nem akarsz menni, akkor mondd meg nyíltan! Veszélyes környékre én sem költöznék, bár amit mondasz én nem ismerem. Ha nem akarsz menni, ne menj. Ha ezek ellenére ő mégis megy, az sokat elmond rólatok. Most tudd meg ezeket a dolgokat, ne 15 év múlva két gyerekkel jöjj rá, hogy a te igényeid magasról le vannak szarva ebben a kapcsolatban!
2014. júl. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem közösen kellene lakást vennetek mindenképp... csak nem azért nem akar közösen vett lakást, hogy e függjél majd tőle??? (Lehet, hogy nem, de nekem még ez is megfordul a fejemben).

Másképp nem értem az álláspontját... A lakás árán kívül neki miért tetszik ez a megoldás, ha összetett pénzetekből vehetnétek lakást jobb helyen is?

Maga a csoda, hogy mindkét fiatal tud pénzt enni lakásba, ne hagyd, hogy ezt a lehetőséget veszni hagyjátok!!!

2014. júl. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
76%

Félig igazad van, félig meg egy kékvérű, finnyás nő vagy.

Képzeld, normális emberek százezrei élnek a "késelős paneldzsungelben". Nagymamám testvére pl. a Rakéta utcai lakótelepen lakik, érdekes, még sosem késelték meg.

"Csak" 6 milliót adtak a szülei? Úristen! Ha nekem 60.000-et adnak, már azt is megköszönöm.


Pár dolgon viszont mindenképpen elgondolkodnék. A legfontosabb:

Miért ellenzi annyira a párod, hogy közösen vegyetek lakást?Vajon ő nem közös jövőt tervez veled? Azért én erre mindenképpen rákérdeznék.

2014. júl. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
2-es: nem tudom, miért. azt mondta, elsőre szeretne egy saját kuckót. Ő nagyon racionális, lehetséges, hogy azt szeretné, hogy ne kelljen eladnunk vagy ilyesmi? Mármint ha elválnánk, ne legyen belőle gondunk? Nem tudom. Ez amúgy nem hülyeség, nem is akarnám erőltetni a közös ingatlant, mert nem létszükség, de ez a környék...hát...nem az, hogy elmegy, hanem "úristen, meg fogok halni".
2014. júl. 14. 13:26
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Én így nem költöznék vele. Lenne egy olyan lehetőségetek, hogy közösen vegyetek egy jobb helyen lévő lakást, de a párod valami miatt nem akar közösködni veled. Olyan, mintha nem hosszútávra tervezné a közös életeteket.
2014. júl. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

A "csak" szót meg nem kell szándékosan félreérteni ám! Azt jelenti, hogy csak, nem azt, hogy a szemetek miért nem adtak 30-at:)


Tervezünk közös jövőt, ezért is nézte ki a 3 szobásat, ő úgy képzeli, hogy lehet majd két gyerekünk, és ott jól elleszek majd, ha otthon maradnék egy ideig velük, mert jó nagy a lakás, meg van a környéken sokféle üzlet/bolt. Meg bandák is:D

2014. júl. 14. 13:29
 7/41 anonim ***** válasza:
86%

"...félig meg egy kékvérű, finnyás nő vagy..."


Naés? Neked nem szimpi a kérdező. Ez van. Olyan ember, amilyen, a kérdés nem erről szól! Ettől még mindenkinek meg van a párja valahol. Ha ők ketten nem értenek egyet és nem tudnak ebben megegyezni, akkor nincs közös jövőjük. Nem úgy választunk közös otthont hosszú évekre, hogy oda megyünk, ahova én mondom, csak az enyém lesz a lakás, te meg befogod a szád és jössz! Gondold ezt végig, mert szerintem meg fogod bánni, ha vele mész oda, ahova nem akarsz menni!

2014. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
21%
Én mennék rossz környékre is, ha olcsóbb ott a lakás.
2014. júl. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
74%

Ha durva helyre költözés és a szakítás közt vacillálsz, akkor ne gondolkozz közös ház vásárláson.

Csepel nem egy nyócker bugyra, több (lány) ismerős is lakik ott, vagy albérletezett és életben vannak még mindig.

Ha szereted, akkor kibírod ezt a kis kitérőt, ő pénze, arra költi, amire szeretné (nem ablakon kidobott pénz, hanem befektetés). Ha nagyon gázos, akkor úgy is belátja, hogy innen menni kell. Később, meg, amikor már komolyabb a kapcsolatotok (gyerek jön, házasság, stb), akkor még mindig el lehet adni, és elköltözni Zuglóba, vagy más jobb környékre(addig is az eddig albira szánt pénzt tegyétek félre).

24 évesen ne vásároljatok közös ingatlant, mert abból még házasságnál is csak a probléma van, ha még sem úgy alakulnak a dolgok.

2014. júl. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészről, ha a párod azt a lakást akarja megvenni azon a rossz környéken, akkor megveszi, ebbe nyilván "nincs beleszólásod". Azután te eldöntheted, hogy költözöl-e vele vagy nem. Amúgy miből tudod, hogy az annyira rossz környék, sok a késelés és a szomszédok is gázosak? Oké, a szomszédokat láthattad.

Kérdezted már a párodtól, hogy miért éppen ilyen környéken akar lakást venni? Ő szeretné, ha rossz környéken élne, vállalva a problémákat is, ami ezzel jár?

Az meg azért sokat elmond a kapcsolatotokról (legalábbis a párod részéről), hogy ő nem akar közösen venni veled lakást. Tehát én ezt úgy értelmezem, hogy nem számol veled hosszabb távon, de legalábbis tart attól, hogy valamikor szétmentek.

2014. júl. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!