Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Erre bármilyen praktikus...

Erre bármilyen praktikus megoldás? REdőny kontra friss levegő nyáron.

Figyelt kérdés

Lányunk a jelek szerint az én éber alvókámat örökölte. Fényre nagyon könnyen ébred.

Ráadásul hidegben szeret aludni 17-18 fok. Nyár elején lesz egy éves.


Most redőnnyel teljes sötétséget tudunk csinálni, radiátor lezárva, alszik is éjjel. Egyszer elfelejtettük teljesen lehúzni a redőnyt (alul maradt 20 cm), ahogy feljött a nap, ébren volt. Hatkor a szokásos nyolc óra helyett.


Nyáron tanácstalan vagyok, hogy miként oldjuk meg az altatását. Ha teljesen lehúzzuk a redőnyt, akkor szerintem a meleg miatt nem fog aludni. Ha felhúzzuk és a nyitott ablakon jön be friss levegő, akkor meg négykor fel fog kelni...


Van bármilyen ötletetek, amire esetleg én nem gondoltam? Jómagam is hasonló gondokkal küzdök, de én meg tudom oldani szemfedővel. Bő egy éves gyerek nem hiszem, hogy ezt elviselné, ráadásul balesetveszélyes is lenne, ha a nyakára húzná.


2015. márc. 15. 21:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekünk van a redőny mellett sötétítő függöny is. Nyáron nem teljesen húzzuk le a redőnyt, és elé húzzuk a sötétítőt (nyitva van az ablak). Így is beszűrődik a fény, de lehet kapni nagyon jó függönyöket is, amik teljes sötétséget "csinálnak".
2015. márc. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lehúzhatod a redőnyt, ha lefektetés előtt lehűtöd a szobáját hordozható légkondival, aztán kikapcsolod. Éjjel nem melegszik át annyira, hogy zavarná az alvásban.
2015. márc. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!