Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kisfiaimnak szeretnék a...

Kisfiaimnak szeretnék a kertbe kis házat építeni. Csinálhatok neki betonalapot vagy ezt tiltja valamilyen törvény? 6-7 nm-esre gondoltam.

Figyelt kérdés
Egy kicsit hasonló a másik kérdésem, ezért teszem fel most ezt is. Fatárolónak, kutyakennelnek csinálhatok betonalapot? Ha igen, a méretük maximalizálva van?
2015. ápr. 2. 00:17
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem tartósan emberi tartózkodásra készül az épület, a belső térfogata nem haladja meg az 50 m3-t, az orommagassága pedig 3 m-nél kisebb, akkor nem kell hozzá építési engedély. Ez az egész pedig független attól, hogy van-e beton alapja vagy nincs! Az csak egy tévhit, hogy aminek nincs beton alapja, ahhoz nem kell építési engedély.
2015. ápr. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, de szerintem fölösleges pénzkidobás betonalapot építeni neki. A gyerekek úgyis max 10-12 évig fogják használni, ennyi ideig pedig bőven kitart az is, ha bekened a tartógerendák alját lenolajjal (olcsó), és beásod 60-80 cm mélyen a földbe.
2015. ápr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos tanácsokat, hozzászólásokat!

Mindenkinek ment a zöld kezecske! :)


Még annyi kérdésem lenne - hátha valaki tudja - hogy az törvényben meg van határozva,hogy a fentiek (kis ház gyereknek, fatároló, kutyakennel) mennyire lehet kialakítani, felépíteni a szomszéd kerítésétől?

2015. ápr. 2. 10:51
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Én úgy tudom nincs ilyen korlátozás. Nálunk a garázsomat és a melléképületeket is közvetlenül a telekhatárhoz építettem. Megkérdeztem a hivatalban, ott azt mondták, nem nyúlhat át egyetlen része sem a telekhatáron, sem a tető, sem az eresz. Illetve mindenképpen a saját telekre kell visszavezetni a csapadékvizet. Egyébként a nyáron én is építettem egy 4x5 m-es fatárolót a telekhatárhoz, direkt megkérdeztem az építésügyi előadót, azt mondta nem kell bejelenteni, de a fentieknek meg kell felelnie. Azért a helyileg illetékes hivatalt kérdezd meg, mert lehet az ottani önkormányzatnál van még külön kitételük is. Szerintem megéri, mint utólag bontani.

Felénk a föld alá süllyesztett oszlopot, vagy használt étolajba áztatjuk, vagy szurokkal kenjük be, hogy tovább tartson.

2015. ápr. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Mindenképpen érdeklődöm akkor az önkormányzatnál!

A szomszédunk épített egy betonalappal ellátott nyitott kocsibeállót. Állítólag bontatni akarják vele, mert nem jelentette be. A méreteit nem tudom.

Nagyon hasznosak voltak a válaszok!


További szép estét!

2015. ápr. 2. 20:38
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha csak tető és négy oszlop, nincs négy oldalról befedve (egy oldalról nyitott), nálunk nem kell engedély. Ilyen autóbeálló sok van a környéken.
2015. ápr. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nyitott 4 oldalról az biztos. 2x5 oszlop tartja a cserepes tetőt neki. Engem nem zavar, illetve a közelebb lévő szomszédjával építés előtt megbeszélte, ennek ellenére egy "jóakarója" bejelentette. Azt hiszem pont ezért nem fejezi be, pedig az volt a terve.
2015. ápr. 3. 14:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően nem kell engedély, ahogy az első írja, de helyi rendeletben meg lehetnek határozva településrészek, ahol nem szabad építeni.

Pl. városközpont, idegenforgalmi szempontból jelentős rész, stb.

2015. ápr. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!