Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Félek Budapesttől, van rá okom?

Félek Budapesttől, van rá okom?

Figyelt kérdés
Egy kis 3000-es faluban élek de 5 évig voltam szekszárdon koleszos. 19 éves fiú vagyok. Pestre szeretnék költözni de rettegek az ottani élettől. Rengeteg rosszat hallottam. Ha belegondolok hogy ott élek olyan mintha egy rémálomba csöppennék. Félek a rengeteg embertől a hatalmas várostól és a magánytól. Szerintetek meg tudnám szokni úgy hogy boldogan éljek?

2015. ápr. 7. 06:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20 evig eltem Pesten, ott nottem fel, semmi bajom nem volt. Itt is vannak falusiasabb helyek, pl Budafok-Teteny, ahol en eltem.
2015. ápr. 7. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ooyan helyre költözz, ami nyugisabb, Buda sokkal lazább, kevesebb a tömeges hely, Budafok tényleg jó, 20 évet laktam ott, de Újbuda is kellemes.
2015. ápr. 7. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 kovpet ***** válasza:

Első, Budafok nem Pesten van, hanem Budán :)


Kérdező: Budapest NAGY. Egyes részei olyanok, mint egy vidéki kisváros. Mások meg olyanok, mint egy rossz értelemben vett világváros. Válaszd ki, hogy mit szeretnél, nyüzsgést vagy nyugalmat és így költözz.


"olyan mintha egy rémálomba csöppennék"


Javaslom, ne higgy el mindent, amit mondanak neked :) Élünk itt egy páran és pl én még egyszer sem haltam meg, pedig itt vagyok már egy ideje :)

2015. ápr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Pest=Budapest ebben az esetben. :) Legalabbis szerintem a kerdezo igy ertette.
2015. ápr. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Tomegiszonyod-e van..?


En a korodban alig vartam, hogy vegre nagyobb telepulesre koltozhessek, kirandulhassak egyedul, csatangolhassak ejjel millios nagyvarosokban...


Rosszat minden varosrol talalsz, ha keresel, tenyleg nem erdemes mindent komolyan venni, amit talalsz.

2015. ápr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Miért félsz? Ott is csak emberek élnek. Vidéki vagyok én is, de imádom azokat a napokat, amikor Pesten vagyok, érzem, ahogy mozog alattam-velem a város, hogy fel tudom venni a ritmusát egy pár órára, életet érzek benne. Pedig általában csak ügyintézni megyek fel. Vidéken ez nincs. Nyilván más dolog ott élni, de ahogy előttem mondták, Pest rohadt nagy, rohadt sok emberrel. Mindenféle környék van itt is, ahogy vidéken is, csak itt jobban tömörül. Rendszeresen megfordulok a 8.kerületben is, az igazi egzotikum, hogy úgy mondjam, de kertvárosi részeken is, ahol szinte irreális a nyugalom. Szerintem mindenki megtalálhatja itt a helyét.
2015. ápr. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Évtizedeket éltünk Budapesten, de kertvárosban, viszont dolgozni, iskolába stb. be kellett menni a Belvárosba. Beleszülettem, de amikor lehetőségem volt rá, kiköltöztem. Elegem lett a belső negyedekből, a pocsék tömegközlekedésből, a tömegből.
2015. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:

Esténként érdemes elkerülni a hírhedt cigánylakta területeket, de amúgy nincs mitől félned.

A legnagyobb változás talán az lesz, hogy nagyon kell figyelni a gyalogos közlekedéseknél is, mert itt van forgalom, autók jönnek-mennek egyfolytában mindenhol, még ha zöld, akkor is körül kell nézni.

Közbiztonság szempontjából ahogy gondolom már hallottad, a cigányok jelentik a legnagyobb kockázatot. Ki kell tapasztalni, mikor hol lebzselnek.

2015. ápr. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem az emberektől félek hanem attól hogy nem találom majd a helyem és a társaságom.
2015. ápr. 7. 17:54
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem Budapesten nem nehez ismerkedni. Igaz, hogy kevesbe kozvetlenek az emberek, mint falun, de sokkal sokszinubb a tarsadalom, mindenki megtalalhatja a magahoz hasonlo embereket, a szimpatikus tarsasagot elobb-utobb. De mint az elso valaszomban irtam, itt is vannak nagyon falusias videkek, a mi kornyekunkon mindenki ismert mindenkit, koszontunk egymasnak, a gyerekek az utcan jatszottak stb
2015. ápr. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!