Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen biztosítékot?

Milyen biztosítékot?

Figyelt kérdés
Vannak biztosítékok, amellyel egy fázist lehet kapcsolni és vannak olyanok, amelyik mind a két fázist egy kapcsolóval kapcsol le, van valami érdembeli különbség közöttük? Illetve ha a fázisra és a nullra is 16A biztosítékot kötünk, akkor mikor fog lekapcsolódni 16A-nél vagy 32-nél (összeadódik-e az erősségük)? Mivel a villanyszerelő 16A biztosítékot ajánlott, holott egy villanybojler is menne róla (2KW), amellett pl. egy porszívó, hűtő használatával szerintem kevés.

2015. ápr. 23. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
".....ha a fázisra és a nullra is 16A biztosítékot kötünk,...." Ennek alapján azt tudom javasolni, hogy a közelébe se menj, ne gondolkodj rajta!!! Bizd szakemberre!!!! Életveszélyes a tudatlanságod. (Nem tréfálok!)
2015. ápr. 23. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Az #1 válaszolónak nagyon-nagyon igaza van!

A buta villanyszerelőnek meg rohadt mázlija, hogy sikerült kiszámolnia: 16 A*230 V = 3680 W (3,68kW), kár, hogy neked nem sikerült.:(

2015. ápr. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
Te ne akarj villanyt szerelni. Ha ennyire nem értesz hozzá, abból tuti nagy baj lesz. Higyj a szakinak, hagy higy megcsinálja rendesen.
2015. ápr. 23. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tudtommal a fázisvezetőre és a nullvezetőre is kell biztosíték. Nem is akarok én hozzányúlni, csak annyit szerettem volna tudni amit kifejtettem (lehet nem a legjobban), a választ meg lehetett volna finomabban is fogalmazni, de azért köszönöm.
2015. ápr. 24. 21:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Természetesen rosszul tudod.

A válaszokon meg ne csodálkozz.

A kérdésed alapján magas ez neked, mint lónak a farzseb, ami még még nem lenne baj, de elhívtál egy szakembert, aztán nekiálltál kétségbe vonni a hozzáértését. :S

2015. ápr. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A nulla csak akkor szakítható meg ha minden áramkörön gondosan szét vannak válaszva a nullák, és sehol nem találkozhat össze a szétválasztás után két nulla. Egyébként tényleg jó megoldás a nulla szétválasztása és a nulla és a fázis kapcsolása is (a fi relé is mindkettőt szakítja, tehát ha valaki azt írta, hogy nem szabad a nullát szakítani az leülhet egyes). Más kérdés, hogy nagyon kevés az a szerelő aki képes normálisan úgy végigszerelni egy családi házat/lakást, hogy minden áramkör nullája szépen szét van választva. Nem fog összeadódni, hanem csak érzékenyebb lesz, mert bármelyik ágon is folyik a nagyobb áram akkor leold. Elvileg a fázis és a null áram megegyezik, ha meg nem egyezik meg akkor meg majd a fi relé fog leoldani. A 16A elegendő lehet ezeknek a fogyasztóknak mert pl. kicsi a valószínűsége, hogy a bojler és a porszívó együtt menjen. De én a bojlert külön áramkörre tenném. A 16A kb. 3kW-ot bzitosan tud.
2015. máj. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó, pedig a nullát nem szabad megszakítani. Legalábbis nem úgy, ahogy a kérdező írta.

Van kétpólusú megszakító (a FI relé is ilyen), azzal természetesen szabad, viszont olyat, hogy külön kötsz a 0-ra és a fázisra is egy kismegszakítót, az tilos és életveszélyes.

2015. máj. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!