Kezdőoldal » Otthon » Házimunka » Elöl vagy felültöltős mosógépe...

Elöl vagy felültöltős mosógépet érdemes venni?

Figyelt kérdés
Mi az előnye és a hátránya? Melyik márkát preferáljátok?

2012. nov. 4. 18:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy most itt nagy vita lesz, de szerintem teljesen mindegy. Vegyél olyant, ami műszakilag megfelel az elvárásaidnak. Például ha a konyhabútorba akarod beépíttetni vagy fölé polcokat szeretnél tenni, akkor nyilván elöltöltőst vegyél. Ha kicsi a fürdőd és keskeny gépre van szükséged, akkor pedig felültöltőset. Talán az utóbbinak van annyi előnye, hogy könnyebb megpakolni, mivel a gravitáció segít ebben. Az elöltöltősnél pedig akadályoz :)


Én a felültöltőset preferálom, mivel csak az fér el a fürdőszobámban.

2012. nov. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
43%

"Én a felültöltőset preferálom..."


Én is, mivel a dobja kétoldalt van csapágyazva! Elöltöltősünk volt eddig, de 6-8 hónaponként kiverte a csapágyakat!

2012. nov. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Kb. mindegy. Ami elfér. Persze vannak speciális igények, amiket csak az adott típus tud megoldani:


Keskeny, 40cm kialakítás (40x60cm): felültöltős

Kis mélység: 40 sőt 30cm (60x40 vagy 60x30): elöltöltős

Be akarod építeni, vagy pakolni akarsz rá: elöltöltős

Nagy kapacitás, 8-9-12 kg: elöltöltős

Kombinált mosó-szárító gép: elöltöltős


Tapasztalatból mondok egy hátrányt is az elöltöltősre: túlpakolás esetén előfordulhat, hogy a nyitott dobból kilóg a ruha és centrifugázás közben hozzáér az állórészhez, emiatt kilyukadhat (2,5*3 m-es pokróc esete a 9kg-os gépben, 1400-as centrifugával...)


A csapágyas dolgot nem kell elhinni, az előttem szóló valamit nagyon rosszul csinál, vagy a gépe eleve valami vacak, elöltöltősben is bírja bőven a csapágy.

2012. nov. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én csak megerősíteni tudom a harmadik válaszolót. Több ismerősömnél is évek óta megy hiba nélkül az elöltöltős gép. Gondolj arra, hogy a világ egyik legjobb mosógépgyártója (Miele) is az elöltöltőset preferálja.


Szóval ma már tényleg mindegy, válassz aszerint, hogy neked melyik a praktikusabb.

2012. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a felültöltőset!
2012. nov. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Felültöltőset. A felültöltőshöz rakhatsz ruhát, ha véletlenül elfelejtettél valamit berakni.
2012. nov. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az elöltöltőshöz is rakhatsz ruhát menet közben, és még a dög nehéz dobot sem kell forgatnod.
2012. nov. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs az offért: az elől töltősbe hogyan teszel ruhát menet közben, kiömlik a víz az ajtaján?
2012. nov. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Simán. 1-2 programot leszámítva nincs abban annyi víz. A ruha igazából csak erősen nedves.
2012. nov. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettek.
2012. nov. 6. 05:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!