Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül egy 100m2-es...

Mennyibe kerül egy 100m2-es ház gázzal (konvektor) való fütése?

Figyelt kérdés

Örülnék ha valaki tudna nekem segíteni,hohy mennyi lehet 100m2-es cs.ház fütése konvektorral és ha folyamatosan megy és réggebbi nyílászárok vannak.

Köszönöm a válaszokat!


2008. aug. 30. 13:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
60 négyzetméteres házam van, régi nyílászárókkal szintén. Konvektorral fűtöttem tavalyelőtt és azelőtt. Nem volt meleg a lakásban, sőt! Fáztam a hálóban. Szóval 35-40 ezer forintot fizettem már akkor is, azóta pedig emelkedett a gáz ára!
2008. aug. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Függ a nyílászárókon kívül, hogy milyen a falazata.

De simán merem mondani, hogy ha a konvektorok mennek állandóan, és minden helyiség fűtve van, akkor hatvan alatt nem úszod meg hidegebb hónapban. És akkor még lehet, hogy aláterveztem.

2008. aug. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
mi nettó 80, bruttó 100nmen lakunk, és itt a legdurvább hónapunk volt kemény 30ezer ft úgy, hogy egész nap alapon ment a gáz, nem egyes, hanem ami előtte van, asszem N a jele, és du 5kor kapcsoltuk rá, mikor hazaértünk, reggel még szellőztettem is általában bőven, és nem fáztunk. éjjel szintén N-re vettük.
2008. aug. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
utolsó vagyok: jah, és régi nyílászáróink vannak, pontosabban 83asok vagy még régebbiek.
2008. aug. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Gondoltam,hogy nem a lególcsobb megoldás,sőt!De még idén sajna maradunk ennél.
2008. aug. 30. 18:43
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Picit offos a dolog, de apróságokkal spórolhatsz! Az ablakora ragassz öntapadó szigetelő csíkokat, régen purfix-nek hívták, most több féle is létezik, párszáz forint, és nincs huzatos ablak. Vagy, ha el tudtok szeparálni a házból olyan részt, amit nem muszály fűteni, például összéb költöztök a télre kevesebb szobába (szüleim így szokták), igaz kényelmetlenebb, de lehet vele spórolni.
2008. aug. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
mi egy pici,25nmes házikóban lakunk(fiatalok vagyunk,kezdésnek jo)és 1konvektorunk van,egy éve lakunk itt,általában 10000 volt havonta.mondjuk én elég fázós vagyok.
2008. aug. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi pontosan 105 nm es hézat fűtünk konvektorral, 5 db van általában folyamatosan megy, vagy normál fűtéssel, vagy őrlángon,de semmiképp se hagyunk kihűlni helyiségeket. Teljesen hagyományos, nagy 3 szobai ablak, szilikát falak, kocka tipusú épület, általában 22-23 fokot tartva a havi átalány gázszámlánk támogatás nincs rajta: 18 ezer ft/hó.

Fürdőszoba kicsi, ott nincs külön konvektor a folyosóról melegszik

2008. szept. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez sok mindentől függ.


Falazat vastagságától, anyagától, ablakok minőségétől, nagyságától, a lakás fekvésétől, konvektorok számától.


A purfixes megoldás - ablak réseinek tömítésére - csak parapetes konvektorok esetében jó, kéményesnél kifejezetten tilos.

Nem szabad kapcsolgatni a konvektorokat, mert a kihűlő falak miatt nehezebb felmelegíteni utána, többször kapcsol be. AZ N állás, az egy temperáló fokozat, csak akkor kapcsol be ilyenkor, ha 10c alá megy a hőmérséklet.


3-as fokozaton kell hagyni, az kb 20 fok. Jövöre meg cirkót beszereltetni, mert sokat lehet spórolni.

2008. dec. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2008. dec. 6. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!