Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A közös tárolóban egy lakó...

A közös tárolóban egy lakó beépíthet/elkeríthet magának egy részt?

Figyelt kérdés
Az egyik szomszéd a közös tárolóban elkerített egy jó nagy részt (odaépített egy falat). Ahhoz képest hogy tárolásra kell neki, az elkerített részen kívülre is jócskán pakol, azt nem tudom, hogy mit tárol bent mert nem lehet belátni, de akkora részt elkerített amennyi bőven elég lenne, de így több mint a felét elviszik a tárolónak. Ezt tényleg megteheti, hogy beépítve elkerít egy részt?

2015. jún. 12. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem teheti meg. Ha a mi társasházunkban történne ilyen, felszólítanák a lakók hogy pl. 1 órája van arra hogy eltávolítsa, különben maguk dobják ki az utcára amit odatett.
2015. jún. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A tárolónak max. a saját magára eső részét keríthetné el, azt is csak akkor, ha előzetesen a tároló többi tulajdonosával egyeztette.
2015. jún. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Bontsátok le!!! Nem teheti meg!
2015. jún. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Erre törvényi szabályozás is van, hogy nem kerítheti el?
2015. jún. 13. 11:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Közös tulajdon a tároló, nem? Akkor ez olyan, mintha többen megvennétek egy telket, és ott az egyikőtök kitalálná, hogy ő körbekeríti az ő részét, azt sem teheti meg.
2015. jún. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5. pl: egy tároló 25m2. Laknak a lépcsőházba kb 10 család! Mennyi jut fejenként? 2,5 m2! az arra elég leülj előtted e szék és +iszol egy sört! Nme barkácsolásra! Komolyabban: a közösség bele egyezése szüksége, ahhoz is ha 1 szék, 1 hokedli és azon elkezdesz barkácsolni... Gondolom érthető voltam! Mj: én is laktam tömbházban!
2015. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy közös tároló. És akkor ezt csak úgy simán le lehet bontani? Nincs olyan, hogy magántulajdonnak számít a kerítés, és ezáltal rongálásnak a lebontás (mert, akkor gondolom csak hivatalosan lehet lebontatni)?
2015. jún. 14. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!