Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni porallergia...

Mit lehet tenni porallergia ellen?

Figyelt kérdés
Mindig, mikor hazamegyek, elkezd folyni a taknyom-könnyem és nagyokat prüszkölök. Az lenne a kérdésem, hogy ha új helyre költözök, mit lehet tenni a poratkák ellen, amik ezt az allergiát okozzák? Van valami tuti módszer a lakberendezéssel kapcsolatban vagy valami poratka-írtó? Van néhány ötletem, hogy átmossuk az összes szőnyeget-kárpitot-plédet-mindent, de utána újra ott vagyunk pár hó múlva, hogy visszajönnek ezek a az állatkák ...
2008. szept. 2. 12:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Padlószőnyeget dobd ki felejts el. Ha ilyen gondod van. Ahol hidegburkolat kell ott azt használj a szobákban pedig laminált padlót vagy padlót.

Függönyt, kárpitot plédet egyebet amiben megül nem csak évente kell átmosni hanem ha lehet két havonta. Érdemes gyapjú ágyneműbe beruházni. Nem szeretik úgy tudom. Aztán vannak vizes porszívók olyat kéne használni,mert abból nem száll vissza a por.

Plüss állatokat kidobni, vagy legalábbis átmosás után ha megszáradtak ültesd be őket 2-3 napra a fagyasztóba.

Több praktika nem jut most az eszembe.

2008. szept. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szóló teljesen korrekt választ adott, csak egy picit írnék hozzá:

vannak ezek a méregdrága szuperporszívók, a Vorwerk, a Curby, és legfőképp a Lux. Baromi drágák, de tényleg jók. El lehet felejteni a gyógyszereket. Tapasztalat.

2008. szept. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Atka írtó spray az Acarosan. Itthon nem tudom kapható e, hasonló biztos. Van nekik még atka érzékelő tesztcsíkjuk is, Acarex néven fut. Bár ha biztos, hogy atkák vannak nálad akkor ez fölösleges. Minden esetre ez a hivatalos weblap: [link]


A lux gépeket én is ajánlom. Nálunk minden fut, Levegőtisztító, porszívó, gőztisztító. Nézz körbe neten, használtan elég jó árak vannak. Akár itt: [link]

2009. okt. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
26%
Én is megdöbbenve hallgattam egy előadást arról, hogy sokszor a lakótér levegője szennyezettebb lehet a kinti levegőnél ( a láthatatlan ellenségeink: baktériumok, gombaspórák, poratkák árasztják el otthonunkat.) Ezért lehetséges az, hogy sok porallergiás betegnek romlik az állapota, ha zárt térbe megy. Sokat ront a helyzeten a szőnyegből, kárpitból, és bizony az ágybetétünkből is, a levegőbe visszaszálló por. Az ilyen mélyen lerakódott szennyeződésektől csak speciális eljárással tudunk megszabadulni, ezáltal megtisztítani a légteret, és javítani életminőségünkön. A módszerről bővebb felvilágosítás az atkamentesites@citromail.hu címen kérhető. Nekem bevált!
2009. okt. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!